Facebook Google+ Twitter

W USA wręczono Złote Globy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-12 07:19

W Los Angeles po raz 66. wręczono Złote Globy. To nagrody przyznawane przez Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej przy Hollywood.

Za najlepszy film roku uznano "Slumdog. Milioner z ulicy" w reżyserii Danny'ego Boyle'a, zaś w kategoriii komedii i musicalu zwyciężył obraz "Vicky Cristina Barcelona" Woody'ego Allena.

Statuetkę Złotego Globa dla najlepszego aktora otrzymał Mickey Rourke za rolę w filmie "Zapaśnik".
Heath Ledger, nieżyjący już australijski aktor, został uhonorowany Złotym Globem za drugoplanową rolę męską w filmie "Mroczny rycerz". Ledger zmarł w lutym ubiegłego roku w Nowym Jorku po przedawkowaniu narkotyków.

Statuetkę Złotego Globu dla najlepszej aktorki przyznano Sally Hawkins za rolę w filmie "Happy-Go-Lucky" w reżyserii Mike Leigha. Nagrodę dla aktorki w roli drugoplanowaj otrzymała Kate Winslet za kreację w filmie "The Reader".

Za najlepszy film zagraniczy uznano izraelski "Walc z Bashirem" . Bruce Springsteen został uhonorowany Złotym Globem za muzykę do filmu "Zapaśnik". Zaś Steven Spielberg został wyróżniony Złotym Globem za całokształt twórczości.

Złote Globy przyznaje Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, które skupia 90 akredytowanych przy Hollywood dziennikarzy spoza Stanów Zjednoczonych. Laureaci Złotych Globów uważani są za głównych kandydatów do Oscarów.

Galerię zdjęć z gali obejrzysz tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.