Facebook Google+ Twitter

W wakacje mniej wydasz na naukę języka obcego

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-06-06 13:09

Właściciele szkół językowych obawiają się, że jesienią naukę na kursach rozpocznie kilkanaście procent mniej uczniów niż w poprzednim roku szkolnym. Dlatego już dzisiaj rabatami i promocjami zachęcają do zapisania się na wakacyjne czy jesienne zajęcia.

 / Fot. screen stronyZa taki intensywny kurs zapłacimy 40-50 proc. mniej niż w ciągu roku szkolnego, np. w Archibaldzie 2,5-miesięczny przyspieszony kurs kosztuje tylko 1,4 tys., czyli o 1 tys. taniej.

Kryzys będzie jeszcze bardziej widać jesienią. - Liczba klientów, szczególnie w mniejszych miejscowościach, już teraz skurczyła się o ok. 20 proc. - mówi Jacek Członkowski z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych. Powód? Oszczędności wywołane kryzysem. Z nauki rezygnują osoby prywatne, ale także klienci firmowi. - Ich liczba spadła o ok. 25 proc. - dodaje. Poza tym coraz chętniej uczymy się języków w internecie. Takie kursy są nawet o połowę tańsze niż tradycyjne.

 / Fot. screen stronyDlatego szkoły językowe dwoją się i troją, żeby zdobyć nowych klientów. Rabaty sięgają już 50 proc. O tyle przeceniło niektóre kursy TFLS. Taniej jest także w dużych szkołach, takich jak np. Berlitz czy Archibald. Tam obniżki sięgają 25-50 proc. W wakacje startują zajęcia specjalne, np. powtórki gramatyki, których nie było w czasie roku szkolnego.

- Coraz częściej szkoły wprowadzają gwarancje stałej ceny na jesienne kursy, jeśli wykupimy je już dzisiaj - dodaje Członkowski. W większości szkół dostaniemy 5 proc. rabatu, jeśli zapłacimy gotówką. Co więcej, coraz częściej pojawiają się oferty typu "licytuj cenę kursu". Taką propozycję ma teraz TFLS. Najtańsze zajęcia, jakie udało się nam znaleźć, kosztowały 269 zł. Tyle zapłacimy za miesięczny 24-godzinny kurs angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym.

Więcej czytaj na stronach Polski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.