Facebook Google+ Twitter

W wakacje taniej podróżujemy

  • Źródło: ngo.pl
  • Data dodania: 2006-06-25 17:46

Zamierzasz często podróżować tego lata? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: PKP wypuściło w obieg wakacyjny karnet, oraz uruchomiło 50 pociągów pospiesznych do najpopularniejszych miejscowości turystycznych w kraju.

Jak zapewnia spółka, przygotowano tysiące dodatkowych miejsc w pociągach stałego kursowania i specjalne wagony rowerowe.

Karnet wakacyjny to nowość dla wybierających się na letnie wycieczki i urlopy. Za jedyne 100 złotych z możemy podróżować nim przez trzy dowolnie wybrane doby wszystkimi pociągami osobowymi i pospiesznymi. Oferta ważna jest do końca września. Przed podróżą, w wybranym dniu, karnet wakacyjny należy aktywować w kasie lub u konduktora.

W sprzedaży dostępne będą też najpopularniejsze wśród podróżnych bilety turystyczne, rodzinne, grupowe, "na 5-tkę" i "szczęśliwa 13-stka". Biletem turystycznym można podróżować za 60 złotycyh w klasie II i za 80 zł w klasie I wszystkimi pociągami osobowymi i pospiesznymi. Ważne by wiąść do pociąguw piątek od godz. 18.00, a wysiąść w poniedziałek do godz. 6:00. Bilet rodzinny to promocja tanich przejazdów dla dorosłych, podróżujących z dziećmi. Kupując bilet grupowy, przewodnik podróżuje za darmo. "Bilet na 5-tkę"to zaś propozycja dla podróżujących regularnie tą samą trasą, pięciu biletów w cenie czterech, a "Szęśliwa 13-tka" to trzynaście biletów w cenie dziesięciu.

Spółka PKP Przewozy Regionalne zapowiedziała, że do najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce wyruszy 50 dodatkowych wakacyjnych pociągów pospiesznych. Ponad 40 z nich zostanie zaopatrzonych w wagony do przewozu rowerów, które można będzie transportować za 4,50 zł bez względu na odległość i czas podróży. Wszystkie pociągi pospieszne stałego kursowania - jadące nad morze, w góry i na Mazury, gdzie każdego roku wakacje spędza najwięcej podróżnych - zostaną wzmocnione dodatkowymi wagonami. Wakacyjne pociągi można odnaleźć w rozkładzie jazdy, oznaczone specjalnymi terminami kursowania.

Tekst i foto: Tomasz Piekarski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.