Facebook Google+ Twitter

W Walentynki cała Ruda Śląska pokocha… recykling!

Już dzisiaj o godzinie 16 w kinie Patria rozpoczną się Ekowalentynki „z bateriami”. Każdy, kto przyniesie zużyte baterie dostanie walentynkowego lizaka - serduszko.

 / Fot. In-nIW 2012 roku w Polsce wprowadzono na rynek około 400 mln sztuk baterii - czyli prawie 10 tys. ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć są odpadami niebezpiecznymi. Powinny być segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2013 roku 30% baterii wprowadzonych do sprzedaży, a więc około 3 400 ton!

Zbierajmy je więc!

Doskonałą okazją do zbiórki jest akcja pt. "Kocham recykling", organizowana w Walentynki - Dzień Zakochanych - 14 lutego w
40 miastach w całej Polsce, w tym w Rudzie Śląskiej. Pomysłodawca akcji Dominik Dobrowolski - znany ekolog i podróżnik,
zaprasza do udziału, obiecując, że każdy kto przyniesie zużyte baterie dostanie w podziękowaniu lizaki w kształcie serce.
 / Fot. MP 24 Ruda ŚląskaTo oczywiście tylko symbol, pokazujący, że nasza troska o środowisko może i powinna składać się z drobnych, ale bardzo ważnych codziennych nawyków, jak choćby segregowanie baterii i nie wyrzucanie ich do śmieci. Partnerem akcji jest Europejska Platforma Recyklingu.

W przeprowadzenie Eko-Walentynek z bateriami, po raz drugi zaangażowało się Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew OPP wspólnie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Niebanalnych In-nI OPP oraz Kinem „Patria”. Każdy, kto przyniesie do Kina „Patria” w dniu 14 lutego, w godzinach od 16 do 20, zużyte baterie, otrzyma w podzięce lizaka.

W ubiegłym roku, w ramach eko-walentynkowej akcji w Rudzie Śląskiej, zebrano 27 kilogramów niepotrzebnych baterii. W tym roku w akcje zaangażowały się rudzkie (MP 24, MP 32, Gimnazjum nr 5) i katowickie przedszkola (MP 47 z Oddziałami Integracyjnymi) i szkoły. Sądzimy więc, że „plon” zbiorki będzie znaczniejszy.

Napiszemy o tym wieczorem. Zapraszamy do udziału. Szczegóły akcji na stronie www.cycling-recycling.eu oraz na www.rtpd.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo sympatyczna akcja . Przyjemne z pożytecznym .:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.