Facebook Google+ Twitter

W Warszawie będą rozmawiać o pandemii grypy A/H1N1

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-15 10:45

O godzinie 11.00 w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa odbędzie się spotkanie związane z ogłoszeniem przez Światową Organizację Zdrowia szóstej, najwyższej fazy pandemii grypy A/H1N1. W dyskusji wezmą udział eksperci - epidemiolodzy, przedstawiciele ministerstwa zdrowia, MSWiA, Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Państwowego Zakładu Higieny.

O 13.00 zaplanowano wideokonferencję Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Szefa Biura Monitorowania i Analizy Zagrożeń Rządowego Centrum Bezpieczeństwa z wojewódzkimi inspektorami sanitarnymi i przedstawicielami wojewódzkich zespołów kryzysowych.

Minister zdrowia Ewa Kopacz zapewniła w ubiegłym tygodniu, że polskie służby medyczne i sanitarne są w stanie podwyższonej gotowości i panują nad sytuacją, która jest lepsza niż w innych krajach. Dotychczas w Polsce na grypę typu A/H1N1 zachorowało 7 osób. W 134 oddziałach zakaźnych przygotowanych jest ponad 3800 łóżek.

W ramach planu pandemicznego, rządowe centrum bezpieczeństwa monitoruje sytuację i informuje resorty zdrowia i MSWiA o liczbie nowych zachorowań. Przekazuje też dane na temat
liczby osób, które przyjechały z obszarów, zagrożonych pandemią. Prowadzi akcję informacyjną na temat grypy A/H1N1 wśród społeczeństwa i służby zdrowia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.