Facebook Google+ Twitter

W Warszawie deszcz, a w Krakowie…

Podobno w Warszawie dziś lało. A w Krakowie – proszę bardzo, słoneczko koło południa wyszło i piękna pogoda była do samego wieczora. To się nazywa przyjazne miasto.

Przyjechałam na tydzień do Krakowa, żeby spotkać się z uczniami w szkołach i opowiedzieć im o tym, co robimy w Wiadomościach24. Wczoraj byłam w "czternastce", dziś w "dziesiątce", jutro wybieram się do "dziewiątki". Dochodzę do wniosku, że albo ja jestem gadatliwa, albo o W24 i autorach tu piszących można mówić bez końca, ponieważ za każdym razem przerywał mi dzwonek na przerwę.

Prawdę mówiąc podziwiam nauczycieli, którzy potrafią mówić przez kilka godzin. Ja po dwóch dniach miałam zdarte gardło. Całe popołudnie jadę na haalsach i chlorchinaldinie.

Dziś popełniłam duży błąd. Z babskiej ciekawości chciałam zobaczyć, jak wygląda nowo otwarta Galeria Krakowska. Więc z redakcji Gazety Krakowskiej (gdzie wpadłam w odwiedziny), pojechałam autem w kierunku Pawiej. Grzegórzecką jeszcze dało się przeżyć. Ale potem na Wielopolu, Zyblikiewicza i Westerplatte utknęłam w gigantycznym korku. Stały w nim także tramwaje. Po pół godzinie udało mi się dojechać na Pawią. Do Galerii nawet nie weszłam, tak się zdenerwowałam na te korki. Czy ktoś w ogóle pomyślał, jak rozwiązać problem zakorkowanego centrum miasta po otwarciu Galerii? Dlaczego część tramwajów nie jeździ przez plac Wszystkich Świętych?

Z drugiej strony, w Krakowie nawet w tych korkach jakoś tak milej się stoi niż w Warszawie, kierowcy przepuszczają, nikt się nie wpycha, nie jedzie torowiskiem, nie trąbi bez sensu. Krakowski luz, trochę flegmatyczny, trochę klimatyczny. To już ta pora, że mi się samo rymuje.

Kieliszek czerwonego wina na Kazimierzu… już jutro :)

A o tym, co się dziś działo w redakcji w Wa-wie, pisze Dorota.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.