Facebook Google+ Twitter

W Warszawie gorzej niż w Pradze. W którym mieście żyje się najlepiej?

Najlepiej żyje się w Wiedniu, najgorzej w Bagdadzie. Ranking uwzględnia 221 miast świata, a wyniki badań wskazują na to, że najlepiej żyje się w miastach starego kontynentu.

Warszawa / Fot. DocentX; CC BY-SA 3.0 / WikipediaRanking sporządzany jest na podstawie 39 czynników pogrupowanych w 10 kategorii: środowisko polityczne i społeczne, medycyna i zdrowie, środowisko ekonomiczne, środowisko społeczno-kulturalne, szkoła i edukacja, środowisko naturalne, rekreacja, transport, warunki mieszkaniowe, a także towary konsumenckie.

Badania, które przeprowadzono przedstawiają jakość życia w poszczególnych ośrodkach miejskich. Każde z miast otrzymuje odpowiedni wskaźnik, a miastem bazowym jest Nowy Jork ze wskaźnikiem 100.

Mercer ocenia standard życia oraz potencjał rozwojowy największych miast naszego globu. Informacje te wykorzystują korporacje i rządy w celu ochrony swoich pracowników przeznaczonych do pracy za granicą.

Aż 16 europejskich miast znalazło się wśród 25 najlepszych lokalizacji pod Wiedeń / Fot. Herbert Ortner; CC BY 2.5 / Wikipediawzględem jakości życia. Pierwsza piątka to:

1. Wiedeń
2. Zurych
3. Auckland
4. Monachium
5. Dusseldorf

Największe europejskie stolice zajęły jednak dalsze miejsca: Berlin (17.), Paryż (30.), Londyn (38.), Madryt (43.), Rzym (52.), Praga (69.).

Stolica Polski zajęła 84. miejsce na liście. Za Warszawą znalazły się takie europejskie miasta jak Bratysława, Talin i Ryga. Według rankingu najgorzej żyje się w Bagdadzie.

Po raz pierwszy stworzono również ranking eko-miast. Tutaj Warszawa również nie znalazła się w ścisłej czołówce, zajmując 94. miejsce. W stworzeniu tego spisu pod uwagę wzięto dostępność i jakość wody pitnej, standardy w zakresie oczyszczania miasta, jakość kanalizacji, poziom zanieczyszczenia powietrza.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

olekkan
  • olekkan
  • 29.11.2011 22:50

akurat troche znam Bratyslawe.Nie wiem jakim cudem Warszawa znalazla sie przed nia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.