Facebook Google+ Twitter

W Warszawie mocno sypie, ale na razie ulice są przejezdne

Śnieg prószył w stolicy przez cały weekend, jednak w poniedziałek do Warszawy dotarły zamiecie i zawieje. - Sytuacja na drogach jest ciężka, ale trasy są przejezdne. 170 solarek odgarnia i od razu posypuje ulice, po których jeżdżą autobusy - mówi W24 Iwona Fryczyńska, rzeczniczka prasowa Zakładu Oczyszczania Miasta.

 / Fot. prawdapunk GNU Free Documentation LicenseJak podaje IMiGW, w Warszawie 29 listopada przewidywane są intensywne opady śniegu w godzinach od 5 do 22, a pokrywa śnieżna sięgać będzie nawet 30 cm. Jednak najniebezpieczniejszy będzie silny, porywisty wiatr, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Skutkiem takich warunków atmosferycznych jest szybkie tworzenie się zasp i trudności komunikacyjne. Taka pogoda utrzymywać się będzie nie tylko w stolicy, ale w całym województwie mazowieckim. W środę w Warszawie spodziewać się można nawet -12 stopni. Trzeba pamiętać, że odczuwalna temperatura jest niższa nawet o 7 stopni.

- Sytuacja na drogach jest ciężka, ale trasy są przejezdne. Opady śniegu zaczęły się o 8, solarki zaś jeżdżą od 4.30. O 11 zjechały do bazy, by uzupełnić środek chemiczny. 170 solarek odgarnia i od razu posypuje ulice, po których jeżdżą autobusy - mówi Wiadomosciom24 Iwona Fryczyńska, rzeczniczka prasowa ZOM.

- Generalnie w komunikacji publicznej do godziny 13 nie było większych problemów - poinformował W24 Konrad Klimczak z zespołu prasowego ZTM. - Czasem dochodzi do kilkunastominutowych opóźnień. Doszły do nas sygnały, że na liniach podmiejskich: 721, 728, 715 opóźnienia sięgają jednej godziny. Wszystko zależeć będzie od dalszej intensywności opadów.

Jak podaje tvnwarszawa w stolicy doszło już do kilku niegroźnych wypadków. Na szczęście zakończyły się one tylko mandatem. Policja zaleca wolniejszą i ostrożniejszą jazdę, a drogowcy apelują o przepuszczanie pługów i solarek, aby nie stały w korkach.

Zima zaatakowała. Relacje dziennikarzy obywatelskich z całego kraju

W związku z nadchodzą zimą Komenda Stołeczna Policji zamieściła na swojej stronie internetowej "Zimowe porady dla kierowców", w których przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa dla kierowców. Dodatkowo w taką pogodę, gdy na drogach jest ślisko i leży śnieg, szczególnie osobom starszym, zaleca się nie wychodzić z domu.

Corocznym problemem warszawskiej straży miejskiej, podczas zimy są bezdomni, którzy nie znajdują miejsca w przepełnionych schroniskach. Jak na razie nie odnotowano w Warszawie żadnego przypadku zamarznięcia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W Warszawie ulice nie są przejezdne, moja siostra już czwartą godzinę wraca z pracy, a trasa Toruńska zakorkowana na amen.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.