Facebook Google+ Twitter

W Warszawie można już rozmawiać w autobusach

Pasażerowie autobusów w stolicy mogą znów spokojnie rozmawiać przez telefon. Dziwne zakazy Zarządu Transportu Miejskiego zostały cofnięte.

Fot. ilustracyjna / Fot. Misieq snk/WikimediaRozmowa przez telefon w środkach komunikacji miejskiej może nie być zbyt kulturalna, ale to nie powód by jej zakazywać. Mimo to Zarząd Transportu Miejskiego niedawno podjął takie decyzje. W autobusach pojawiły się obrazki zakazujące rozmowy przez telefon. Był też podobno nawet przypadek zatrzymania pojazdu i wyproszenia pasażera rozmawiającego przez komórkę.

Takie zasady miały być podyktowane albo wrażliwością systemów pokładowych autobusu (jak w samolocie), albo próbą nauczenia pasażerów dobrych manier. Oficjalnie nie do końca jednak wiadomo o co chodziło.

Tak czy inaczej kwestia wydaje się być zakończona. Rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Igor Krajnow wyjaśnił Życiu Warszawy: To był jednostkowy przypadek. Nikt nie będzie nikogo więcej wypraszał z autobusu z powodu komórki. Nie po to sprzedaliśmy już 113 tys. biletów komunikacji miejskiej przez komórkę, żeby teraz zakazywać używania telefonów w autobusach.

Innymi słowy w Warszawie można już rozmawiać przez komórkę w autobusach. Tylko czy się powinno?

Komórkomania.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W naszej stolicy jest dużo dziwactw i już nikogo nie dziwi następne głupie zarządzenie i ograniczanie swobód obywatelskich prawdziwa stolica absurdów XXI wieku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.