Facebook Google+ Twitter

W Warszawie nie zabrzmią już dźwięki wszechświata

Zaplanowany na 23 maja występ Depeche Mode miał być czwartą wizytą grupy w naszym kraju. Termin ustalono dużo wcześniej, nawet przed ogólnoświatową premierą najnowszej płyty. Przygotowania ruszyły pełną parą... Tylko, że ostatecznie koncertu nie będzie.

 / Fot. K.StagunPomimo tego, iż Depeche Mode istnieje już od blisko trzech dekad, na rynku muzycznym radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Świadczyć o tym może chociażby sprzedaż płyt lub tempo w jakim wyprzedawane są bilety na występy zespołu. Być może dlatego, że nie komponują muzyki łatwej, lekkiej i przyjemnej znajduje ona aż tylu odbiorców na całym świecie. Jedno jest pewne - Depeche Mode to zespół uważany za prekursorów w swoim gatunku, który odcisnął niezwykle mocno piętno na muzyce współczesnej i wpisał się wyraźnie w jej historię.

Depeche Mode po raz czwarty w Polsce?


Bilety na koncert Depeche Mode pojawiły się w Warszawie w przedsprzedaży już na przełomie października i listopada 2008 roku,a do 2 lutego br. zostały całkowicie wyprzedane. Szczęśliwym posiadaczom biletów pozostało tylko zorganizować dojazd do stolicy i odliczać dni do daty koncertu.

Po dwóch udanych występach w Luksemburgu i Izraelu kolejny nie doszedł jednak do skutku z powodu problemów zdrowotnych wokalisty Davea Gahana. Jak się później okazało frontman Depeche Mode musiał być operowany. W tej sytuacji podjęto decyzję o wykreśleniu kilku koncertów grupy z terminarza Tour of the Universe. W ogólnym rozrachunku anulowano 12 koncertów, które według zapewnień organizatorów winny być przełożone na inny dogodny termin.

Depeche Mode wracają na trasę


8 czerwca zespół powrócił z pełnym sił Gahanem na trasę, wznawiając ją dwoma występami w Niemczech. Pozostałe koncerty Tour of the Universe pozostały bez zmian. Natomiast sprawa przełożenia odwołanych wcześniej koncertów nieco się skomplikowała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.