Facebook Google+ Twitter

W Warszawie obradują nad rozwiazaniem problemów społecznych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-21 17:08

W niektórych krajach europejskich zatrudnienie w przedsiębiorstwach społecznych sięga 10 proc. U nas jest to zaledwie 1 procent.

Uczestnicy odbywających się w Warszawie Trzecich Ogólnopolskich Spotkań Ekonomii Społecznej zastanawiają się jak sprawić, by problemy społeczne częściej mogły byc rozwiązywane poprzez społeczną ekonomię.

Ta bowiem może wspierać zatrudnienie osób wykluczonych z rynku pracy oraz oferować usługi społeczne, takie jak na przykład opieka nad osobami starszymi czy dziećmi.

Profesor Jerzy Hausner podkreślił, że jest to szansa dla osób z trudnościami na otwartym rynku pracy. Ważne jest, by takie osoby otrzymały nie tylko pomoc dorażną ale też, by stały się aktywne.

Profesor Hausner zwrócił uwagę, że finansowanie przedsiębiorstw społecznych nie może opierać się wyłącznie na środkach unijnych. To bowiem sprawia, że łatwo jest uruchomić takie przedsięwzięcie ale trudniej je utrzymać. Potrzebne są więc dotacje państwowe i prywatne a także społeczne z własnej działalności.

Wiceminister pracy Jarosław Duda zaznaczył, że zapisy o tym jak wspierać ekonomię społeczną znajdą się w "Pakcie społecznym" nad którym pracuje rząd, samorządy i organizacje pozarządowe.
Minister Duda wyraził przekonanie, że projekt Paktu w najbliższym czasie zostanie podpisany przez stronę rządową i społeczną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.