Facebook Google+ Twitter

W Warszawie odbyła się Security Research Conference 2011

Od 19 do 21 września w Hoteli Hilton w Warszawie odbyła się największa europejska konferencja dotycząca badań na rzecz bezpieczeństwa “SCR 2011”

Logo Konferencji / Fot. SRC2011Organizatorami Security Research Conference, corocznej konferencji
która odbywa się zawsze w kraju prezydencji, w ramach Siódmego Programu Ramowego, za pomocą którego Unia Europejska finansuje prace badawczo-rozwojowe były: Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP we współpracy z Komisją Europejską, która przeznaczyła na cele programowe 50 mld euro (2007-2013).

"Żyjemy w bardzo burzliwych czasach, dlatego warto się zastanowić, jak najlepiej spożytkować fundusze, które będą do wykorzystania w ramach Ósmego Programu Ramowego" - powiedziała rzeczniczka prasowa SRC Agnieszka Lefanowicz.

Security Research Conference 2011 / Fot. arch. Bogdan WegrzynekW panelach dyskusyjnych poruszano m.in. temat wykorzystania technik satelitarnych w sektorze bezpieczeństwa na przykładzie niedawnych ćwiczeń ratowniczych Carpathex, wdrożenia technologii podwójnego zastosowania (cywilno-wojskowych) do ochrony ludności przed substancjami chemicznymi, biologicznymi i promieniotwórczymi, bezpieczeństwa operacji finansowych oraz ścigania prania brudnych pieniędzy oraz zastosowania zaawansowanych technologii w postępowaniu karnym. Dużo uwagi poświęcono również rozwojowi technik kryminalistycznych.

Dyskutowano także o osiągnięciach “Siódmego Programu Ramowego” oraz kształtu nowego programu „Horizon 2020”, w ramach którego Unia Europejska finansuje prace badawczo-rozwojowe. Na konferencji szeroko poruszano wątek cywilno-wojskowej współpracy badawczej, jak również aspektów etycznych i praw człowieka w odniesieniu do wszystkich prac związanym z badaniami w obszarze bezpieczeństwa.

Na konferencji byli obecni: przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka, minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller oraz przedstawiciel Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Przemysłu i Przedsiębiorczości dr Paul Weissenberg. Obecni byli również rektorzy komendanci wojskowych i policyjnych akademii, przedstawiciele policji, straży granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.