Facebook Google+ Twitter

W Warszawie odsłonięto tablicę pamiątkową Jerzego Wasowskiego

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2009-03-17 19:50

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej Jerzego Wasowskiego odbyło się dziś w Warszawie przy ul. Wilczej 11. Wasowski to polski dziennikarz radiowy, kompozytor i reżyser.

Jerzy Wasowski. / Fot. Ewa Krzysiak Jerzy Wasowski to także jeden z dwójki (oprócz Jeremiego Przybory) znanych (przynajmniej niektórym Polakom) i wybitnych twórców Kabaretu Starszych Panów - programu rozrywkowego prezentowanego w Telewizji Polskiej w latach 50. i 60. XX wieku.

To właśnie w ich programach nadawanych w latach 1958-1966 można było zobaczyć ówczesną śmietankę aktorską np : Wiesława Gołasa, Mieczysława Czechowicza, Edwarda Dziewońskiego, Irenę Kwiatkowską, Barbarę Krafftównę, Kalinę Jędrusik, Krystynę Sienkiewicz czy Bohdana Łazukę.

Poniżej przedstawiam kilka utworów - dla przypomnienia, tym którzy jeszcze pamiętają Kabaret Starszych Panów i dla zapoznania się tym, którzy nigdy nie słyszeli - w wykonaniu Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory.

Bo przecież "Rodzinę" ma każdy z nas. A czy nadal "Wesołe jest życie staruszka"? Tego nie wiem, ale nie można zaprzeczyć, że "Piosenka jest dobra na wszystko".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 18.03.2009 14:25

do komentarza poprzedniego - nie wciskałem łąpki bo nie wiedziałem że trzeba:-))
proszę dwa :-))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.03.2009 13:02

(+) nie tylko za info lecz za wspomnienie o znakomitym Twórcy mającym unikalne pomysły melo- i harmoniczne i wspaniałym koledze.
Dzięki, pani Ewo

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za info

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.