Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6577 miejsce

W Warszawie powstaje meczet

W okolicy centrum handlowego Blue City rosną mury meczetu. Budowla ma być gotowa jesienią.

 / Fot. Jacek Turczyk /PAPSzacuje się, że muzułmanów mieszkających w Polsce liczy się na dziesiątki tysięcy. Najwięcej z nich mieszka w Warszawie. To właśnie w stolicy naszego kraju powstaje trzypiętrowy budynek Ośrodka Kultury Muzułmańskiej. Nad 12-metrowym gmachem meczetu wznosić się będzie 18-metrowa wieża, stanowiąca wpółczesną wersję minaretu. Samir Ismail, przewodniczący Ligi Muzułmańskiej w RP, zapewnia jednak, że głos muezina będzie słyszany tylko w sali modlitw.

Meczet powstający przy rondzie Zesłańców Syberyjskich nie jest pierwszą tego typu budowlą w stolicy. Jeden znajduje się już w Wilanowie, przy ul. Wiertniczej. Historia mówi jednak o planach budowy meczetu w latach 30. XX wieku - gmach miał znajdować się tyłach Ministerstwa Środowiska przy Wawelskiej.

Inwestycja realizowana jest przez Ligę Muzułmańską i Muzułmańskie Stowarzyszenie Kształtowania Kulturalnego. Głównym sponsorem jest prywatny darczyńca z Arabii Saudyjskiej.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Meczet miał być już dawno na Woli albo Ochocie, nie pamiętam dokładnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę autorka staje się specjalistką od spraw warszawskich. Proszę uważać bo mam harcerską sprawnośc Przewodnik po Warszawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.