Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26631 miejsce

W Warszawie powstał tajny ośrodek policji? "To serwerownia"

W stolicy został otwarty obiekt policji, tzw. serwerownia. Na uroczystość otwarcia przyjechało wiele osób cywilnych i mundurowych, w tym minister Jacek Cichocki.

Policja działa na ogół czytelnie i otwarcie. Ale ma także swoje tajne sprawy, bo wymaga tego życie, praca, sytuacje i oczywiście prawo. Ma też swoje tajne szkolenia i projekty działań oraz obiekty. Jeden z takich obiektów – niechcący czy świadomie – ujawniono. Na jego otwarciu był m.in. minister spraw wewnętrznych, Jacek Cichocki. Był również Komendant Główny Policji. Warszawski "tajny ośrodek policji przestał być tajny, po wizycie szefa MSW i komendanta głównego policji, ze świtą oficerów w mundurach" – podaje "Gazeta Prawna".

Policja dementuje tę opinię. "To była zwykła serwerownia" - tłumaczy rzecznik Komendanta Głównego Policji, inspektor Mariusz Sokołowski. Ten, niby tajny, niby nie, ośrodek policyjny, otwarty z pompą przez ministra Jacka Cichockiego, mieści się – nie w głuszy leśnej, lecz przy jednej ze zwyczajnych uliczek w Warszawie. Przy bramie stanęła kolejka rządowych limuzyn. Za nimi stały cywilne radiowozy a w środku byli policjanci – podaje dzisiejszy portal gazetaprawna.pl.

Zdaniem Piotra Niemczyka, eksperta i doradcy posłów PO z komisji sejmowej ds. służb specjalnych - nie ma wątpliwości, że w związku z imprezą doszło do dekonspiracji ośrodka. Ekspert wyraża nadzieję, że VIP-y i oficerowie pojawili się tam tylko dlatego, że "tajne jednostki i tak są przenoszone w inne miejsce".

Mimo wszystko, Piotr Niemczyk ma dużo wątpliwości w tej istotnej kwestii. Bo dla przykładu, jak można było wpuścić na imprezę tylu nieupoważnionych ludzi. Na zdjęciach z uroczystości widać osoby, które nie mają dostępu do tajemnicy państwowej "o najwyższych klauzulach", np. dyrektor Centrum Projektów Informatycznych albo ksiądz.

Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendanta Głównego Policji, zdementował informację i sytuację o rzekomo tajnym ośrodku policji, bo jak powiedział wcześniej - "to było otwarcie serwerowni, która nie jest tajna". I – jak dodał - to nie jest komenda policji.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kolejna instytucja policyjna

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.