Facebook Google+ Twitter

W Warszawie powstały nowe kina. Nie zobaczymy w nich "Avengersów", stawiają na ambitniejsze filmy

W kwietniu do listy warszawskich kin dołączyła Apolonia. Kino rozpoczęło działalność od projekcji filmów w czasie 21. edycji Festiwalu Filmowego "Wiosna Filmów". Teraz warszawiacy mogą je odwiedzać codziennie. Kino ma swoją siedzibę przy alei Solidarności 62 w budynku Muzeum Niepodległości. Pomysłodawcami otwarcia nowego miejsca są twórcy sukcesu innego warszawskiego kina - Praha, które znajduje się przy ul. Jagiellońskiej 26.

 / Fot. AIPWarszawa nie przestaje się rozwijać kulturalnie. Niedawno pojawiły się dwa nowe miejsca, w których coś dla siebie znajdą pasjonaci kina offowego.

Co będziemy mogli zobaczyć w nowym kinie? Raczej nie znajdziemy tam wysokobudżetowych produkcji. Odwiedzający powinni nastawić się na kino europejskie, w tym również polskie filmy, a także nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych. Właściciele Apolonii planują również przeglądy, spotkania z twórcami, a także pokazy przedpremierowe.

Po latach na kulturalną mapę miasta powraca z kolei kultowe kino Elektronik, które w 2001 r. zostało zamknięte z powodu nieprzestrzegania norm przeciwpożarowych. Oficjalne otwarcie kina odbyło się 30 maja, głównie dzięki inicjatywie Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego, których Fundacja "Laterna Magica" od dawna walczyła o rewitalizację Elektronika. Teraz spełnia ono wszystkie konieczne przepisy, jednocześnie zachowując klimat z lat 60. ubiegłego wieku. Nie są znane jeszcze najbliższe plany filmowe kina.
- Ciągle pracujemy nad repertuarem. Wiemy, że chcemy prezentować filmy offowe, alternatywne, bardziej wyszukane. To na pewno nie będą gorące kinowe hity - mówi Ewa Maria Szczepanowska z Warszawskiej Szkoły Filmowej.

(AIP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.