Facebook Google+ Twitter

W Warszawie powstanie ośrodek dla mniejszości seksualnych

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-07-09 20:19

W Warszawie ma powstać schronisko dla społeczności LGBT. Ma ono liczyć 150 miejsc. Byłby to pierwszy tego typu ośrodek w Polsce.

Parada Równości. / Fot. Ewa KrzysiakKoszt stworzenia w Warszawie ośrodka dla osób LGBT ma wynieść 350 tys. zł.

Pieniądze na ten cel będą pozyskane w ramach programu "Obywatele dla demokracji", który jest finansowany ze środków Islandii, Liechtensteinu i Norwegii.

Bedą tam mogły zamieszkać lesbijki, geje, bi - i transseksualiści. W sumie 150 osób. Nocleg i posiłki będą bezpłatne. Pracownik socjalny będzie pomagał mieszkańcom noclegowni znależć pracę.

W której dzielnicy będzie się mieścił ten obiekt? Na razie jest to objęte tajemnicą, bowiem pomysłodawcy obawiają się protestów okolicznych mieszkańców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

To Pana słowa i sugestie, a nie moje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sugeruje Pani, że pan Łukasz dokonał samoutylizacji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Darku, oczekuje pan odpowiedzi od autora, którego już tu nie ma?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Łukaszu z usuniętego profilu, za Wikipedią: Dyskryminacja (łac. discriminatio - rozróżnianie) – forma marginalizacji (wykluczenia społecznego), objawiająca się poprzez traktowanie danej osoby mniej przychylnie, niż innej w porównywalnej sytuacji ze względu na jakąś cechę, np. okres rozwojowy, niepełnosprawność, orientację seksualną, płeć, wyznawaną religię, światopogląd, narodowość lub rasę.
Zatem kogóż to pan uważasz za dyskryminowanych? I w świetle tekstu i w świetle przytoczonych przez pana obozach harcerskich?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arturze, pytania z serii strzał w dziesiątkę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Wiesław Adamik

/Pewnych rzeczy po prostu nie należy eksponować publicznie./

Ba, których ?

Kiepskiej sztuki?
Własnej biografii?
Tego że się zamieszało...herbatę ?
Komentarzy na W24?

Dziś na przykład jest jedna z największych, pożądanych, publicznych ekspozycji na tym świecie - finał mistrzostw w piłce kopanej. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.07.2014 12:15

"Wydaje mi się, że Pan nie rozumie znaczenia słowa "dyskryminacja"."

Po pańskich komentarzach wnioskuję to samo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"To pan nazywa homoseksualistów chorymi i ułomnymi podczas, gdy jest to ich stan naturalny, przyrodzony i nie mający nic wspólnego z chorobą czy ułomnością."

Zespół Downa też jest naturalny i przyrodzony. A skoro homoseksualizm nie jest ułomnością, to po co im osobisty pracownik socjalny szukający pracy? W urzędach pracy nie mogliby jej szukać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak widzę ułomnego kalekę odczuwam współczucie. Jak wiem ze ktoś jest homo też! Natomiast jak ktoś publicznie przesadnie obnosi się z tym nie odczuwam współczucia. Odczuwam śmieszność takiego eksponowania. Czasem się nawet oburzam, gdy są obrazoburcze.
Pewnych rzeczy po prostu nie należy eksponować publicznie. Owszem osoba homo powinna uprzedzić o tym osobę hetero aby jej nie wprowadzić w błąd. Ze zdziwieniem przyjąłem i uważam w pewnym sensie za kaczkę dziennikarska treść powyższego artykułu. Czy to informacja "prawdziwa"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bąk - pańska interpretacja rożnych wypowiedzi (nie tylko moich) jest dość specyficzna, ale to pańskie prawo.
To pan nazywa homoseksualistów chorymi i ułomnymi podczas, gdy jest to ich stan naturalny, przyrodzony i nie mający nic wspólnego z chorobą czy ułomnością.
W przeciwieństwie do alkoholizmu, który jest stanem chorobowym, patologicznym, uzależnieniem; to samo dotyczy narkomanów, bo są to stany z wyboru a nie przydane przez naturę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.