Facebook Google+ Twitter

W Warszawie rozpoczął się Festiwal Ogrody Muzyczne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-01 08:37

Francja jest w tym roku gościem 8 Festiwalu Ogrody Muzyczne. Festiwal, odbywający się dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie, rozpocznie się dziś nadzwyczajnym koncertem Chóru Kameralnego Accentus.

Wiele z festiwalowych przedsięwzięć było możliwych do zrealizowania dzięki wsparciu strony francuskiej. Radca kulturalny ambasady Francji w Polsce Stephane Crouzat podkreśla, że Festiwal jest ważny również dla jego kraju, który dziś obejmuje prezydencję w Unii Europejskiej.

Jak każdego roku, festiwalowe koncerty będą się odbywały - poza wtorkami - we wszystkie dni tygodnia. Do 3 sierpnia w specjalnym festiwalowym namiocie na dziedzińcu Zamku Królewskiego, będą prezentowane najsłynniejsze opery, balety, filmy o kulturze i wielkich artystach. Nie zabraknie również koncertów. Każdy wieczór rozpoczyna tradycyjnie spotkanie z ludźmi kultury, sportu czy dziennikarzami muzycznymi.

Nawiązując do nazwy i tradycji festiwalu zaplanowano także projekcje o ogrodach. W tym roku będzie to prezentacja najsłynniejszych ogrodów francuskich. Podczas czwartkowych wieczorów zatytułowanych "Portrety" publiczność obejrzy projekcje o najsłynniejszych spektaklach baletowych i francuskich choreografach. W soboty będą będą odbywać się wieczory operowe, a w poniedziałki - tradycyjnie - cykl koncertów muzyki współczesnej "Passage", zaprojektowany przez Zygmunta Krauzego. Zaplanowano również wieczór specjalny, podczas którego zostaną wykonane utwory Oliviera Messiaena.

Innym cyklem od początku związanym z Festiwalem Ogrody Muzyczne są czwartkowe prezentacje dla dzieci.
Na wszystkie festiwalowe spotkania i koncerty wstęp jest wolny. Jedynie na trzy z nich potrzebne są zaproszenia, które wcześniej będą wydawane bezpłatnie w kasach Zamku Królewskiego.

Pierwszym takim koncertem jest dzisiejszy koncert, na który zaproszenia można było odbierać do 27 czerwca.
Kolejne koncerty tylko za zaproszeniami to 12 lipca - Nadzwyczajny Koncert Symfoniczny Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus i 30 lipca, wieczór w przeddzień 64. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.