Facebook Google+ Twitter

W Warszawie rozpoczyna się Big Book Festival. Poczytaj z psem

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-06-11 20:58

Festiwal rozpocznie się 12 czerwca o godz. 19.30 spotkaniem Razii Iqbal z Arturem Domosławskim i rozmową o przyszłości reportaży i biografii – o odwadze i odpowiedzialności tych, którzy opisują świat. Największym wydarzeniem festiwalu będzie niedzielny rekord w liczbie osób czytających w towarzystwie psów na wolnym powietrzu.

 / Fot. mat. organizatoraNatomiast o godz. 21.30 odbędzie się premiera spektaklu multimedialnego WIECZOREM. W POSZUKIWANIU PILCHA.

To pierwsza produkcja teatralna Big Book Festival. Zaczynamy od niezwykłego pokazania twórczości jednego z najważniejszych polskich autorów. To będzie intrygujące poszukiwanie Pilcha poprzez muzykę, projekcje wideo i tekst. Zapraszamy także obcokrajowców – powiedziała pomysłodawczyni spektaklu i dyrektor Big Book Festival. Reżyserem spektaklu jest Krzysztof Czeczot, występują Janusz Chabior i Łukasz Simlat, muzykę skomponował i zagra Adam Walicki.
Spektakl zostanie pokazany w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Goście trzeciej edycji Big Book Festival przyjeżdżają z kilkunastu krajów. Z czytelnikami spotkają się: Zadie Smith – ikona literatury wielokulturowej, Sophie Hannah - następczyni Agaty Christie, Swietłana Aleksijewicz – świetna reporterka wymieniana wśród kandydatów do literackiej Nagrody Nobla, charyzmatyczna Sofi Oksanen z Finlandii, bardzo lubiani u nas norwescy powieściopisarze - Lars Saabye Christensen i Herbjørg Wassmo, krytycznie nastawiony wobec Kremla Władimir Sorokin, a także indyjski pisarz Jeet Thayil i jeden z najważniejszych intelektalistów Bliskiego Wschodu – Iljas Churi.

Wśród polskich gości będą gwiazdy powieści kryminalnych: Mariusz Czubaj, Zygmunt Miłoszewski, Katarzyna Bonda i Gaja Grzegorzewska, którzy odsłonią krwawe kulisy swojej twórczości. Trzy pisarki: Magdalena Tulli, Joanna Bator i Anna Janko porozmawiają o pamięci w rodzinach i sekretach pokoleniowych. Jakub Żulczyk i Dominika Słowik wezmą udział w bitwie pisarskich pokoleń, a Magdalena Grzebałkowska i Beata Chomątowska spojrzą na polską przeszłość młodymi oczami. / Fot. Wikipedia, CC BY-SA 2.0, Paszczak000

Największym wydarzeniem festiwalu będzie niedzielny rekord w liczbie osób czytających w towarzystwie psów na wolnym powietrzu. – Przed rokiem przy zimnym wietrze czytaliśmy w trzysta osób, były wśród nich i noworodki i seniorzy. W niedzielę będzie upał, więc liczymy na tysiąc uśmiechniętych twarzy i merdających ogonów. Zapraszamy do Pasażu Wiecha w samo południe. Wystarczy przynieść książkę lub ją u nas wypożyczyć, wygodnie się rozsiąść i poczytać przez 30 minut. Takiego rekordu jeszcze nie było! – zachęca Paulina Wilk, wicedyrektor festiwalu z Fundacji „Kultura nie boli”, organizującej festiwal.

Podczas festiwalu odbędzie się 40 spotkań, warsztatów, ćwiczeń umysłowych, spacerów, gier i debat. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny (na niektóre obowiązuje wcześniejsza rejestracja). Głównym miejscem festiwalowych wydarzeń jest dawna fabryka serów SerWar, przy ul. Hożej 51 w Warszawie. Na rekord organizatorzy zapraszają miłośników literatury do Pasażu Wiecha.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ze względu na wczorajsza burzę, która przeszła nad Warszawą i uniemożliwiła premierę spektaklu, organizatorzy zapraszają do obejrzenia WIECZOREM. W POSZUKIWANIU PILCHA dziś, o godz. 22.00.

Wstęp na wydarzenie jest otwarty i bezpłatny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram wszystkie wydarzenia zachęcające do czytania:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.