Facebook Google+ Twitter

W Warszawie ruszyły pierwsze prace przy budowie drugiej linii metra

Wykonawca centralnego odcinka drugiej linii warszawskiego metra rozpoczął dzisiaj pracę. Robotnicy pojawili się w rejonie przyszłej stacji Rondo Daszyńskiego.

Zamknięta ul. Kolejowa. / Fot. Marcin ŁobodowskiZamknięta ul. Kolejowa. / Fot. Marcin ŁobodowskiPoczątki tej największej stołecznej inwestycji wyglądały bardzo niepozornie. Około południa kilku mężczyzn, ubranych w robotnicze kamizelki, przechadzało się w okolicy ronda Daszyńskiego. Mieli ze sobą plik papierów i kolorowy spray, którym malowali znaki na chodniku. To właśnie te znaki określą kształt przyszłego placu budowy.

Organizacja ruchu w tym rejonie zostanie niedługo zupełnie zmieniona. Powstaną tymczasowe przystanki autobusowe, przeprogramowana zostanie sygnalizacja świetlna, pojawi się nowe oznakowanie pionowe i poziome - informuje ZTM.


Częsty widok w środkach komunikacji miejskiej. / Fot. Marcin ŁobodowskiNatomiast praca wre już na ulicy Kolejowej. Tamtejsza przebudowa kanalizacji, rozpoczęta pod koniec lipca, to jeden z etapów przygotowań do budowy drugiej linii metra. To właśnie Kolejową, po zakończeniu prac, zostanie poprowadzony objazd wyłączonego już we wrześniu odcinka ul. Prostej.


Wszystko wskazuje na to, że skromny początek tej inwestycji to prawdziwa cisza przed burzą. Już w tym momencie w stolicy prowadzone są roboty związanych z budową metra. Podróżować po Warszawie będzie jeszcze trudniej niż obecnie, bo wszystkie siedem stacji centralnego odcinka, budowanych będzie metodą odkrywkową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Super. Bardzo się cieszę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.