Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26834 miejsce

W Warszawie też runął mur berliński

Obchody 20. rocznicy zburzenia muru berlińskiego i politycznego zjednoczenia kontynentu mają miejsce w wielu miastach Europy. Oczywiście w Polsce, gdzie był wyjątkowo mocny ruch antykomunistyczny, również o tym nie zapomniano.

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Akcję rozpoczęło wspólne malowanie graffiti na murze.Fot. Mateusz Grochocki.
Akcję rozpoczęło wspólne malowanie graffiti na murze.
Fot. Mateusz Grochocki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

o, Stołeczna też użyła tego tytułu... a ja byłem pierwszy :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

1. tyle że to był Niemiec, a oni jakoś drastycznie inaczej nie wyglądają. ciężko było by pokazać to na zdjęciu, gdyby to nie był murzyn.
Węglarczyk tyłem, bo maluje kotwicę. chciałem właśnie pokazać ten polski akcent na "murze berlińskim". ale nie przeczę - może i inne zdjęcie by się przydało.

7. widocznie taki materiał był, ciągle wybieram "najlepsze" zdjęcia, nie najbardziej pasujące.
co do zdjęcia 3 - w takim razie podpis można uznać za informację dodatkową opisującą bohatera zdjęcia :D
poważnie: ok, rozumiem, że nie widać, ale bez kaptura też nie byłoby. to nie był Murzyn, a Niemiec. opisy nie są moją mocną stroną
co do zdjęcia 8 - no mi się to zdjęcie właśnie podoba. to jest moment, gdy go podnoszą, by przewrócić, ale może i rzeczywiście tego nie widać na zdjęciu. błąd warsztatowy. ciągle się zastanawiałem, z której strony muru być...
zdjęcie 13 - no chyba w ogóle jest nie ostre, ale uznałem, że w tym rozmiarze to nie razi. gdy się skacze, można nie utrzymać 1/60s na f/2.8 dla 50mm.

w każdym razie za opinię i krytykę dziękuję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdybym tam był to na murze nasprejowałbym pewnie coś w rodzaju: "Pogoń Lwów odrodzona"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aktywnie ostatnio działasz fotograficznie w portalu, więc pozwól, że mój dzisiejszy komentarz nie będzie w stylu "ładne zdjęcia" itp. Pozwolę sobie na odrobinę krytyki. Widzę, że starasz się fotografować ambitnie, więc mam nadzieję, że nie urazi Cię kilka moich spostrzeżeń i uwag, co do tej galerii, z którymi oczywiście nie musisz się zgodzić, bo każdy ma swoje indywidualne spojrzenie.
Do rzeczy:
-Ogólnie uważam, że selekcja zdjęć do tego materiału jest nieco za słaba, dużo jest zdjęć podobnych, mało naprawdę wymownych ( wiem, że nie zawsze jest łatwo o taki "strzał")
-Podpis pod 3 zdjęciem jest zupełnie nieadekwatny do tego, co widać na zdjęciu. Nie widać na nim przedstawicieli innych narodowości, zdjęcie mało wymowne w powiązaniu z tym podpisem.
-Na 8 zdjęciu nie udało Ci się pokazać momentu przewracania muru, widać na nim jedynie to, ze kilka osób siedzi przed nim i się patrzy na mur.
- 13 zdjęcie posiada małą głębię ostrości, a motyw, na który była ustawiona ostrość (dziewczyna w brązowych kozaczkach), wyszedł poruszony, przez co całe zdjęcie sprawia wrażenie nieostrego. To zdjęcie wyrzuciłbym do kosza.
Dla równowagi:
- Na pierwszym zdjęciu dobrze zagrałeś głębią ostrości, i ogólnie zdjęcie jest miłe dla oka i pokazuje, co się dzieje. Podoba mi się.
-2 zdjęcie jest jeszcze lepsze, bo niesie ze sobą pewien przekaz symboliczny, jest syntetyczne, pokazuje kawałek kolorowego, pomalowanego muru i kawałek rozwalonego. Jest to najlepiej pasujące zdjęcie do tej galerii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do burzenia chętnych wielu a budować niema kto?

Komentarz został ukrytyrozwiń

I by było, że W24 padło ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

dobre foto :) 5!...Łukasz dobrze mówi, mogłeś maznąć W24 :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mogłeś maznąć W24, dobre zdjęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podoba mi się, więc daję 5 :) Ładny bokeh na jedynce :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coś nie widać tego przedstawiciela innej narodowości zza tego kaptura - chyba, że chodzi o napis po angielsku. No i pan Węglarczyk tyłem.
Poza tym podoba się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.