Facebook Google+ Twitter

W Warszawie trwa bój z miejskim hałasem

Stołeczny ratusz kontynuuje prace nad projektem "Programu ochrony środowiska przed hałasem dla m.st. Warszawy". 7 kwietnia rozpoczęły się konsultacje społeczne z udziałem warszawiaków. W trakcie ich trwania mieszkańcy stolicy będą mogli przedstawiać, w oparciu o opracowane wcześniej mapy akustyczne, sugestie dotyczące "wyciszania" Warszawy.

http://mapaakustyczna.um.warszawa.pl/ / Fot. screenKonsultacje potrwają do 30 kwietnia. Do tego czasu, można zgłaszać uwagi do projektu, zarówno w siedzibie Biura Ochrony Środowiska (Pl. Starynkiewicza 7/9, piętro V, pokój 503), a także za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: mapaakustyczna@um.warszawa.pl. Dokument obejrzeć można w BOŚ, a także ściągnąć ze strony http://mapaakustyczna.um.warszawa.pl/.

Opracowywany projekt "Programu ochrony środowiska przed hałasem dla m.st. Warszawy" jest częścią długofalowej strategii walki z hałasem w stolicy. Głównym założeniem "Programu..." jest obniżenie poziomu hałasu tam, gdzie przekracza on dopuszczalne normy. Ma to znacząco poprawić komfort życia w mieście i chronić przyrodę. Wśród rozwiązań proponowanych przez miasto znajdziemy m.in.: odpowiednie zarządzanie ruchem, stosowanie cichych nawierzchni drogowych, tłumiących pokładów pod torowiska tramwajowe, zakup cichego taboru i ekrany akustyczne.

Oprócz mieszkańców, swoje uwagi do programu równolegle zgłaszać będą m.in.: zarządcy dróg, lotnisk, kolei, transportu miejskiego. Następnie dokument zostanie oceniony przez regionalnego dyrektora ochrony środowiska i państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego. Ostateczna jego wersja będzie omawiana przez radnych warszawskich. Zatwierdzony przez radę miasta "Program" stanie się wytyczną działań zmierzających do poprawy klimatu akustycznego Warszawy.

W 2007 roku opracowano "mapy akustyczne Warszawy". Pokazują one miejsca o silnym natężeniu dźwięków. Do najgłośniejszych miejsc w Warszawie zaliczamy m.in.: ulicę Modlińską, Aleje Jerozolimskie, Wybrzeże Gdańskie. Poziom hałasu, w ciągu dnia, przekracza tam 90 decybeli. Mapy stały się punktem wyjścia do opracowania "Programu...".

Dziś, w Pałacu Kultury i Nauki, odbyło się spotkanie otwarte w sprawie projektu, w którym uczestniczyć mogli wszyscy zainteresowania sprawą mieszkańcy. Na kolejne, na którym wszyscy zainteresowani będą mogli zgłosić swoje uwagi, opinie, a także porozmawiać ze specjalistami od akustyki, drogownictwa i planowania przestrzennego, ratusz zaprasza 23 kwietnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ja poproszę ekran akustyczny od kościoła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.