Facebook Google+ Twitter

W Warszawie trwa poszukiwanie budynków bez barier

"Warszawa bez barier" to konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Urząd Miasta st. Warszawy. Ma on na celu pokazanie opinii publicznej, a także wyróżnienie, obiektów użyteczności publicznej oraz innych miejsc przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

www.niepelnosprawni.pl / Fot. screenOrganizatorzy poszukują szkół, hoteli, bloków, lokali rozrywkowych oraz parków, przystanków, ulic, parkingów etc. Laureatami poprzednich edycji konkursu są m.in. Centrum Handlowe Arkadia oraz Liceum Ogólnokształcące im. Ruy Barbosy.

Nagrodzeni zostaną zarówno właściciele obiektów, projektanci jak i warszawiacy biorący udział w konkursie. Wziąć udział może każdy – wystarczy wykonać kilka zdjęć miejsca, w którym niepełnosprawni mieszkańcy stolicy nie napotykają barier architektonicznych i opatrzyć je krótkim opisem. Jury będzie zwracać uwagę przede wszystkim na praktyczność obiektu oraz ciekawe rozwiązania techniczne. Nie bez znaczenia jest też sposób przedstawienia fotografii.

- Pula nagród w konkursie wynosi 12 tysięcy złotych. Nie wyznaczyliśmy konkretnych sum za poszczególne miejsca – stawki uzależnione będą od stopnia zaangażowania uczestników w dany projekt, a także formy pracy. W zeszłym roku jednym z laureatów była szkoła integracyjna, której uczniowie przygotowali tablicę informacyjną, na której oprócz zdjęć znalazły się plecak, zeszyt i inne szkolne przybory - mówi Ilona Piątek, koordynator projektu.

Zwycięzcy wyłonieni zostaną w czterech kategoriach – obiekt użyteczności publicznej, obiekt mieszkalny, obiekty i przestrzenie zabytkowe oraz, po raz pierwszy, przestrzeń publiczna.

- Jak na razie do naszego stowarzyszenia napływają głównie zgłoszenia konkretnych budynków natomiast same prace, podobnie jak w latach poprzednich, zaczną napływać głównie w ciągu ostatniego tygodnia trwania konkursu. Corocznie zgłaszanych jest ok. 30 miejsc - mówi Piątek.

Prace można przesyłać do 17 października 2008 r., na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ul. Sapieżyńska 10a, 00-215 Warszawa lub mailem: wbb@integracja,org z dopiskiem: Konkurs „Warszawa bez barier 2008”.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 3 grudnia 2008 roku w warszawskiej Sali Kongresowej.

To już V edycja konkursu. Zgłoszenia przesyłać można do 17 października. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Regulamin oraz więcej informacji można znaleźć tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

mam nadzieję, że punkty w takim konkursie będą przyznawane nie tylko za sam fakt istnienia np. podjazdu przez sklepem, ale przede wszystkim za funkcjonalność i przydatność takiego rozwiązania dla osób niepełnosprawnych. Pamiętam jedną rozmowę z tarnowskimi niepełnosprawnymi, między innymi wózkowiczami. Owszem, cieszyli się z montowanych podjazdów czy obniżanych krawężników, ale zauważali też, że nikt nie konsultował tych decyzji z nimi. I osoba poruszająca się wózkiem trzykołowym (przednie koło dodatkowe) po prostu nie mogła się na takim podjeździe zmieścić....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.