Facebook Google+ Twitter

W Warszawie trwa XV Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy

Od 3 do 5 marca Warszawa gości XV Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2011. Targi obejmą cztery salony: Salon Szkół Wyższych, Uczelni Zagranicznych, Kariery i Szkół Policealnych oraz Prezentacje Liceów i Techników. Gośćmi honorowymi będą Francja i Niemcy.

Perspektywy / Fot. Katarzyna ZielińskaSalon zorganizowany jest w samym sercu Warszawy czyli w Pałacu Kultury i Nauki i można go odwiedzać od czwartku do soboty 5 marca, w godz. 9-16. Ponad 300 wystawców, w tym uczelnie z całej Polski i kilkunastu krajów świata, szkoły językowe, szkoły ponadgimnazjalne i policealne bierze udział w targach. Oferta skierowana jest do różnych grup odbiorców: gimnazjalistów, licealistów, studentów, nauczycieli.

Konkurs: Wskocz na okładkę / Fot. Katarzyna ZielińskaPerspektywy zorganizowały także w tym roku konkurs. Na targach można się sfotografować samemu bądź z przyjaciółmi. Najlepsze zdjęcie wybiorą użytkownicy Facebooka i trafi ono na okładkę miesięcznika "Perspektywy".

Spotkania dla gimnazjalistów:
- Wszystko o egzaminie gimnazjalnym - cykl prezentacji ekspertów OKE w War­szawie.
- Finał XX Rankingu Liceów Warszawskich.

Na targach swoje prezentacje przedstawiały różne uczelnie. Pokaz makijażu zorganizowała m.in. Szkoła Wizażu i Charakteryzacji / Fot. Katarzyna ZielińskaSpotkania dla maturzystów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych:
- Matura 2011, czyli jak zdać i dostać się na studia - cykl prezentacji z poszczególnych przedmiotów przygotowany przez ekspertów OKE w Warszawie
- Rekrutacja na studia 2011/2012 - prezentacje zasad przyjęć na różnych typach uczelni - spotkania maturzystów z przedstawicielami uczelni akademickich.
- Warsztaty dla maturzystów, m.in. "Jak uczyć się skutecznie", "Jak pokonać maturalny stres".

Spotkania dla studentów i nie tylko:
"Bądź mobilny!", prezentacje możliwości studiów za granicą prowadzone przez przedstawicieli Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych promowały dziewczęta w japońskich strojach / Fot. Katarzyna Zielińskaambasad, instytucji edukacyjnych i zagranicznych szkół wyższych, w czasie których można dowiedzieć się wszystkiego o zasadach aplikowania na uczelnie, warunkach finansowych studiów, stypendiach, kosztach utrzymania, możliwościach podjęcia legalnej pracy.

Spotkania dla nauczycieli:
Debaty na temat perspektyw rozwoju edukacji, współpracy miast i szkół z uczelniami, umiędzynarodowienia studiów.

Perspektywy zorganizowały Salon Edukacyjny już po raz piętnasty.

Dokładny program Salonu jest dostępny na stronie www.salon.perspektywy.pl

Czytaj też:
Otwarto XV Międzynarodowy Salon Edukacyjny

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.