Facebook Google+ Twitter

W Warszawie zabiorą miejskie rowery. Kończy się kolejny sezon Veturilo

Trzeci już sezon Veturilo dobiega końca. W najbliższą niedzielę rowery miejskie znikną ze stołecznych ulic. Ponownie warszawiacy będą mogli z nich skorzystać wiosną 2015 roku.

 / Fot. Fot. grotos CC BY 2.0Od 2012 roku miejskie rowery były wypożyczane już ponad 4 miliony razy. Tylko w tym sezonie liczba wypożyczeń przekroczyła 1,8 miliona. Veturilo w ciągu zaledwie trzech sezonów stało się siódmym systemem rowerów publicznych w Europie.

Warszawska sieć wypożyczalni to największa w Polsce i jedna z największych tego typu inwestycji w Europie. Tylko w tym sezonie przybyło 29 nowych stacji. W momencie inauguracji działało 65 stacji – w ciągu zaledwie dwóch lat liczba miejsc, w których warszawiacy mogą sięgać po jednoślady wzrosła do 202 - czytamy na veturilo.waw.pl.

Zobacz też: We Wrocławiu powstała Tup Tup metro mapa dla pieszych

Wszystkie wpływy z wypożyczania rowerów miejskich są przeznaczane na rozwój infrastruktury rowerowej. Tylko w tym roku powstało 45 km dróg i pasów rowerowych. Obecnie w Warszawie jest ponad 400 km dróg rowerowych, a w ciągu kilku najbliższych lat powstanie ich kolejne 100 km.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.