Facebook Google+ Twitter

W Warszawie zapowiada się weekendowy horror drogowy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-08-23 13:29

W najbliższy weekend warszawiacy samochód najlepiej niech zostawią w garażu. Warszawiacy wyjeżdżający ze stolicy powinni omijać remont czterokilometrowego odcinka Puławskiej. Tych, którzy będą wracać z do Warszawy z weekendowych wyjazdów czekają z kolei utrudnienia na Płochocińskiej. A niedzielnym spacerowiczom utrudnią życie prace na Krakowskim Przedmieściu.

Trwają prace remontowe na Placu Zamkowym, 20 bm. w Warszawie. (kkk) / Fot. PAP/Andrzej RybczyńskiPuławska od Dolnej do Rzymowskiego zostanie zamknięta dla ruchu w obu kierunkach z piątku na sobotę (24/25 sierpnia). Powód to wymiana nawierzchni na odcinku od Wilanowskiej do Rzymowskiego, która potrwa do poniedziałku (27 sierpnia) do około 4 rano oraz rozpoczęcie kolejnego etapu przebudowy Puławskiej od Dolnej do Domaniewskiej. Ten ostatni fragment będzie remontowany do połowy grudnia. Według zapewnień prezesa firmy Strabag, wykonawcy przebudowy ulicy, prace przebiegają zgodnie z planem. Kierowcy wyjeżdżający z Warszawy będą mogli ominąć remont ulicami Kazimierzowską, Dąbrowskiego i Witeckiego.
– Apelujemy do mieszkańców, by w czasie remontu przesiedli się do komunikacji miejskiej. Przez cały czas Puławską będą jeździły tramwaje – mówi Janusz Galas, inżynier ruchu miasta.

Z problemami muszą liczyć się także kierowcy, którzy wracać będą z weekendowego odpoczynku. W sobotę rozpoczyna się bowiem dwudniowa wymiana nawierzchni na ulicy Płochocińskiej. Tym razem remontowany będzie pas jezdni, którym warszawiacy wracają z wypadów nad Zalew Zegrzyński. Prace potrwają do poniedziałku nad ranem. Objazd poprowadzono przez Legionowo. Kierowcy muszą jednak pamiętać, że w Jabłonnie trwa budowa obwodnicy, a to utrudnia przejazd przez Legionowo. W nocy z piątku na sobotę rozpoczyna się też kolejny etap przebudowy Krakowskiego Przedmieścia. Dlatego trudniej będzie dojechać samochodem w okolice Starówki.
– Wyłączony z ruchu będzie odcinek od Placu Zamkowego do Królewskiej. Przejazd będzie możliwy tylko dla ruchu lokalnego, czyli mieszkańców Starówki i samochodów dowożących towar do sklepów – mówi Kinga Drozd, rzeczniczka wykonawcy projektu, Mostostalu Warszawa.

W związku z kolejnym etapem remontu Krakowskiego Przedmieścia nie będzie można wjechać na Miodową ulicą Kapucyńską – tą drogą kierowcy będą wyjeżdżać z Miodowej, by ominąć remontowany trakt. Z kolei wjazd na Podwale będzie możliwy tylko od ulicy Długiej. Objazdy te będą obowiązywać do zakończenia remontu Krakowskiego Przedmieścia, czyli do lipca przyszłego roku.

Tomasz Czukiewski, Polskapresse

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Podziwiam tych, którzy mają zdrowie, aby poruszać się samochodem po Warszawie - ja już dawno wykupiłem miesięczny, który wspaniale sprawdza się w metrze, tramwajach, autobusach i, najważniejsze dla mnie, w pociągach Kolei Mazowieckich i SKM - takie "wash & go".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.