Facebook Google+ Twitter

W warszawskim „oknie życia” zostawiono drugie dziecko

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-06 10:50

Zadbaną dziewczynkę siostry franciszkanki znalazły wczoraj wieczorem około godziny 21.15. Jak powiedziała siostra Wanda Kmiecik, dziecko wyglądało na zdrowe, było zadbane, a przy nim znajdował się pakunek z dodatkową odzieżą. Dziewczynka została przewieziona do szpitala przy ul. Madalińskiego.

To drugie dziecko, które trafiło do warszawskiego "okna życia". Pierwsze zostało tam znalezione 21 grudnia ubiegłego roku. Wtedy był to chłopiec, a wraz z nim zostawiono kartkę z informacją, że urodził się 15 grudnia. Siostry postanowiły dać mu imię Zygmunt.

"Okno życia" na ul. Hożej w Warszawie zostało otworzone 6 grudnia. Znajduje się ono w Domu Prowincjonalnym Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

„Okna życia” to specjalnie przygotowane miejsca, w których każda matka może anonimowo zostawić nowonarodzone dziecko nie narażając jego lub siebie na niebezpieczeństwo. Okno można otworzyć z zewnątrz. W środku jest miejsce na pozostawienie niemowlęcia. Zamontowane jest tam ogrzewanie oraz wentylacja. Po otwarciu okna uruchamiana jest sygnalizacja, która dyskretnie wzywa siostry zakonne.

Pierwsze "okno życia" powstało przed niespełna trzema laty w Krakowie, z inicjatywy kardynała Stanisława Dziwisza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.