Facebook Google+ Twitter

W weekend bajkowo i maryjnie na bytomskiej Krawieckiej

Sobotnio-niedzielne wieczory w bytomskiej uliczce Krawieckiej będą już czwartymi tego lata, jakie składają się na cykl "Krawiecka Art Pasaż", przygotowany przez Bytomskie Centrum Kultury.

W sobotni wieczór zaprezentują się publiczności sopranistka Barbara Jastrząb w akompaniamencie pianistki Katarzyny Neugebauer w koncercie "Pora na dobranoc...".

Katarzyna Neugebauer / Fot. Materiał Bytomskiego Centrum KulturyChociaż duet pań przedstawi melodie z takich znanych kreskówek, jak "Reksio" czy "Przygody koziołka Matołka", będzie to muzyka nie tylko dla naszych milusińskich. Koncert duetu prezentującego muzykę Witolda Lutosławskiego czy Feliksa Nowowiejskiego będzie przeplatany wierszami Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Zaś niedzielne, wieczorne muzykowanie przy Krawieckiej zdominują pieśni o tematyce maryjnej zespołu "Fiorini" w koncercie zatytułowanym "Ave Maria". Panie Barbara Jastrząb i Monika Michaliszyn wystąpią w towarzystwie Piotra Matuszewskiego akompaniującego duetowi na organach.

Pieśni maryjne, średniowieczne chorały, utwory Franciszka Schuberta, Jana Sebastiana Bacha i Karola Gounoda wypełnią program niedzielnego spotkania.

Miłośnicy cyklu "Krawiecka Art Pasaż" spotykają się w średniowiecznej uliczce w sobotę i niedzielę o godzinie 19. Aura nie ma wpływu dla odbycia koncertów, gdyż w razie złych warunków pogodowych, otworem stoją drzwi klubu Platforma.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.