Facebook Google+ Twitter

W weekend w Warszawie Mistrzostwa Polski w szermierce na wózkach

W weekend (17 - 18 listopada) odbędą się Mistrzostwa Polski w szermierce na wózkach organizowane przez Integracyjny Klub Sportowy IKS - AWF w Warszawie. Jest to ostatni sprawdzian polskich szermierzy przed Pucharem Świata w Egerze na Węgrzech.

Pojedynek szermierzy na wózkach Fot. Marcin P. Wrona / Fot. Marcin P. WronaOrganizatorzy zapraszają kibiców, bo "najlepiej się walczy dla kibiców!" - Na zawodach można spotkać paraolimpijczyków, można uścisnąć im dłoń, albo porozmawiać o wrażeniach z Londynu - wylicza Alicja, fizjoterapeutka oraz organizatorka imprezy.

W sobotę o godzinie 9.30 rozpocznie się rejestracja zawodników. Tego dnia odbędą się eliminacje we florecie oraz szabli kobiet i mężczyzn. Pojedynki we florecie mają zakończyć się finałowymi walkami o 16.00 natomiast finał w szabli zaplanowano na godzinę 18.30. W niedzielę rozegrane zostaną zawody w szpadzie kobiet i mężczyzn. O 10.00 rozpoczną się eliminacje, natomiast o 16.00 odbędzie się finał. Medale wręczy uczestnikom Tadeusz Nowicki, prezes IKS - AWF.

- Każdy kto przyjedzie będzie mógł poczuć fajną atmosferę na zawodach, pełną wsparcia i przyjaźni – zachęca Alicja. - A do tego można będzie skonfrontować swoje wyobrażenie o osobach niepełnosprawnych. Być może wzbudzą w kimś podziw, a nie tylko współczucie i politowanie - dodaje.

Zawody odbędą się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Ul. Marymoncka 34, Bielany, niebieski pawilon nr 42.

Czy wśród czytelników "Wiadomości 24" są jacyś fani szermierki na wózkach?

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.