Facebook Google+ Twitter

W Wiedniu doszło do wymiany rosyjskich i amerykańskich szpiegów

Zakończyła się najbardziej spektakularna wymiana szpiegów ostatnich lat. Samolot, na którego pokładzie znaleźli się skazani w USA rosyjscy szpiedzy, według świadków, odleciał już do Rosji. Docelowo większość szpiegów trafi do Moskwy.

http://www.ntv.ru/novosti/198205/ / Fot. fot. screenTuż po godz. 12 agencja Associated Press (AP) poinformowała, że wyczarterowany Boeing 767-200, który wyleciał w czwartek z lotniska LaGuardia w Nowym Jorku wylądował w piątek w stolicy Austrii. Według źródła agencji Reutera, samolot zatrzymał się obok innej maszyny z rosyjską flagą. Przez półtorej godziny oba samoloty były zaparkowane obok siebie na pasie startowym. Świadkowie cytowani przez Reutera donieśli, że następnie rosyjski samolot odleciał do Rosji.


http://news.bbc.co.uk/2/hi/world/us_and_canada/10564994.stm / Fot. fot. screenTransmisję z tego wydarzenia przeprowadzały wszystkie ważniejsze stacje telewizyjne w Rosji. Operatorom telewizji BBC udało się uchwycić moment wejścia szpiegów, przekazanych przez stronę rosyjską, do samolotu wynajętego przez USA (zdjęcie obok). Musiało się to stać na pasie lotniska w Wiedniu ponieważ w przypadku jego opuszczenia cała procedura odbyłaby się na terenie Austrii co wywołałoby spore kontrowersje. Władze Austrii nie podają oficjalnego komunikatu o wymianie szpiegów. "To nie nasza sprawa" - powiedział dziennikarzom Rudolf Golian, rzecznik austriackiego MSW.

Kilkanaście godzin wcześniej rosyjski MSZ wydał oficjalny komunikat, informujący, że rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) i CIA przeprowadzają wymianę 10 osób, które przyznały się w USA do działania na rzecz rosyjskiego rządu i czterech ułaskawionych obywateli rosyjskich skazanych za szpiegostwo.

Źródło:
wp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.