Facebook Google+ Twitter

W Wielkiej Brytanii jest już 2 mln bezrobotnych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-18 12:47

Ujawnione dzisiaj dane Krajowego Biura Statystycznego wskazują, że w ciągu trzech miesięcy od listopada do końca stycznia bezrobocie w Wielkiej Brytanii sięgnęło 6,5 procent. W lutym na zasiłek dla poszukujących pracy przeszło dalszych prawie 140 tysięcy osób. Niezależni eksperci spodziewają się, że za rok będzie ich ponad 3 miliony.

Dane centrali związkowej TUC wskazują, że każde ogłaszane nowe miejsce pracy przyciąga średnio 10 podań. Z dwóch niezależnych analiz: stowarzyszenia pracodawców CBI i Instytutu Dyrektorów, wynika, że wysokie bezrobocie utrzyma się nie tylko w tym roku, ale również w przyszłym, kiedy przekroczy 3 miliony.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje natomiast, że recesja w Wielkiej Brytanii potrwa najdłużej ze wszystkich państw grupy G-7. Dziennik „Financial Times" pisał, że wbrew wcześniejszym oczekiwaniom,
bezrobocie uderzyło silniej w przemysł niż w sektor usług finansowych, co pogłębi jeszcze różnice między bogatym południem Anglii i Londynem a przemysłową północą.

Cytowani przez „Financial Timesa" ekonomiści przewidują, że poziom zatrudnienia w Londynie powróci do stanu sprzed kryzysu w ciągu 5 lat, ale na północy Anglii dopiero za 10 lat.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.