Facebook Google+ Twitter

W Wielkiej Brytanii odbyły się obchody Dnia Pamięci

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-08 16:28

Centralna uroczystość ku czci wszystkich brytyjskich żołnierzy poległych od czasu I wojny światowej miała miejsce w Londynie.

Uroczystości Dnia Pamięci zorganizowano zwyczajowo w niedzielę poprzedzającą 11 listopada - rocznicę zawieszenia broni kończącego I wojnę światową. Pod pomnikiem poległych opodal Parlamentu i Downing Street w Londynie, Królowa Elżbieta II, premier Gordon Brown i inni politycy, ambasadorowie państw brytyjskiej Wspólnoty Narodów i dowódcy rodzajów sił zbrojnych złożyli wieńce uplecione z tysięcy papierowych maków - symbolu krwawych ran poległych żołnierzy. Potem przed pomnikiem przedefilowało 9 tysięcy kombatantów z organizacji weteranów Legion Brytyjski. W defiladzie wzięła też udział grupa Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Wielkiej Brytanii.

W tym roku zabrakło już jednak weteranów I wojny światowej, przerzedziły się też szeregi uczestników II wojny. W obliczu strat w Afganistanie akcent obchodów przesunął się natomiast wyraźnie na najnowsze konflikty i ginących w nich brytyjskich żołnierzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.