Facebook Google+ Twitter

W Wielkiej Brytanii roi się od szpiegów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-08 07:42

"Sunday Telegraph" pisze, że Wielką Brytanię penetruje aktywnie 20 służb wywiadowczych różnych krajów. Redakcja dotarła do poufnego raportu wywiadu wojskowego, z którego wynika, że brytyjskie tajemnice usiłują wykraść nie tylko najbardziej aktywne służby Rosji i Chin, ale także wywiady sojuszników z NATO: Francji i Niemiec.

Raport podkreśla, że "liczba działających w Londynie oficerów rosyjskich służb nie zmniejszyła się od czasów sowieckich". Datowany na 19 stycznia dokument został przekazany wszystkim resortom jako ostrzeżenie przed penetracją obcych wywiadów.

W pierwszej dwudziestce aktywnych, poza wymienionymi już służbami, znalazły się wywiady Iranu, Syrii, Korei Północnej oraz Serbii. W przeciwieństwie do lat "zimnej wojny", obce służby zainteresowane są nie tyle informacjami o charakterze politycznym i wojskowym, co przede wszystkim tajemnicami technologicznymi z dziedziny łączności, informatyki, genetyki, laserów, optyki i elektroniki.

"Sunday Telegraph" pisze, że Rosja traktuje działalność swoich służb wywiadowczych jako "przedłużenie potęgi państwa" wykorzystywane w celu "poszerzenia własnej bazy gospodarczej i militarnej". Oficerowie rosyjskich służb nie mają żadnych zahamowań. Starają się werbować każdego, kogo uważają za potencjalne źródło cennych informacji i bez wahania wykradają tajemnice technologiczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.