Facebook Google+ Twitter

W Wielkiej Brytanii rośnie bezrobocie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-11 14:43

Bezrobocie w Wielkiej Brytanii wzrosło w ostatnim kwartale ubiegłego roku do 7,7 procent. Jest to najwyższy poziom od ponad 10 lat. Zdaniem ekspertów w ciągu obecnego kwartału liczba bezrobotnych może przekroczyć 2 miliony.

W niektórych rejonach Wielkiej Brytanii o jedno statystyczne miejsce pracy stara się kilkunastu poszukujących zatrudnienia. Nic nie wskazuje, żeby sytuacja miała się poprawić. Liczba firm ogłaszających bankructwo lub stojących na krawędzi upadku rośnie lawinowo.

Związki zawodowe starają się więc wszelkimi sposobami zachować dla swoich członków maksymalną liczbę potencjalnych miejsc pracy. Przykładem jest zorganizowany przez związek Unite protest przed budową elektrowni u ujścia Tamizy. Wśród 15 podwykonawców są polskie firmy, które zatrudniają polskich fachowców. Spółka Remak i Zakłady Robót Energetycznych wygrały przetarg i mają prawo zatrudniać kogo chcą, ale związkowcy uważają, że obie firmy dyskryminują Brytyjczyków. Delegacja związku Unite i protestujących ma dzisiaj złożyć petycję u premiera Gordona Browna - który swego czasu publicznie obiecał, że „brytyjskie miejsca pracy są dla Brytyjczyków".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.