Facebook Google+ Twitter

W Wielkiej Brytanii zadebiutowała ostatnia książka Terry'ego Pratchetta

W Wielkiej Brytanii ukazała się ostatnia książka serii "Świat dysku" Terry'ego Pratchetta. Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy powieść "Korona pasterza" zostanie wydana nad Wisłą.

 / Fot. materiały prasoweW czwartek o północy w Wielkiej Brytanii zadebiutowała ostatnia książka Terry'ego Pratchetta z bestsellerowej serii "Świat dysku" - "The Shepherd's Crown" (pol. "Korona pasterza"). Kultowy pisarz fantasy i science fiction zmarł pół roku temu.

Jak podaje BBC, długo wyczekiwana powieść fantasy "The Shepherd's Crown" najpierw pojawi się w księgarniach w Wielkiej Brytanii oraz w krajach należących do Commonwealthu (Wspólnoty Narodów), m.in. Australii i Nowej Zelandii. Fani nieżyjącego już Terry'ego Pratchetta będą mogli kupić ostatnią część "Świata dysku" w nocy ze środy na czwartek, tuż po północy. Uroczyste premiery obędą się m.in. w niektórych księgarniach w Londynie, a w czwartek wiele księgarni będzie otwartych dłużej. W USA 41. część kultowego cyklu "Świat Dysku" dostępna będzie od 1 września. Nieznana jest jeszcze data polskiej premiery.

Dla fanów będzie to emocjonalne i symboliczne pożegnanie z kultowym, brytyjskim pisarzem fantasy. 66-letni Pratchett zmarł nieoczekiwanie 12 marca tego roku, osiem lat po zdiagnozowaniu u niego choroby Alzheimera. Przyjaciel pisarza Rob Wilkins powiedział BBC, że pisanie "The Shepherd's Crown" było dla Brytyjczyka trudne, ponieważ w tym okresie jego stan zdrowia znacząco się pogorszył. - Pisanie wciąż sprawiało mu jednak przyjemność - zapewniał Wilkins. Choroba uniemożliwiła Pratchettowi dokończenie 41. części "Świata dysku", kiedy książka była ukończona w 90 procentach. Jak powiedział Wilkins, pisarz nie miał więc możliwości zredagowania i doszlifowania powieści tak, jak by tego chciał.

Aleksandra Gersz (AIP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.