Facebook Google+ Twitter

W Wielkiej Brytanii zwalniają... pociągi, autobusy, samoloty i promy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-29 07:40

Rosnące koszty paliwa zmuszają niemal wszystkie środki transportu w Wielkiej Brytanii do oszczędzania na prędkości. Zwalniają TIRy, autokary, pociągi, samoloty i promy.

Jedna z największych brytyjskich firm kolejowych, FirstGroup, wydała maszynistom polecenie, aby unikali przyspieszania i hamowania na odcinkach między stacjami. Również przewoźnicy autobusowi apelują do swoich kierowców, aby poruszali się po autostradach z możliwie stałą prędkością, nie przekraczając 80 kilometrów na godzinę.

Niektóre linie lotnicze zapowiedziały, że ich samoloty będą latać wolniej niż dotychczas. Anonsując redukcję prędkości rejsowej o 2 proc. rzecznik EasyJet wyjaśnił: „Z samolotem jest tak samo jak z samochodem - jeśli się lżej naciska na pedał gazu, spala się mniej benzyny." British Airways i Ryanair, które nie mają takich planów, będą zmuszone podnieść ceny biletów powyżej stopy inflacji.

Kilku armatorów promów ogranicza maksymalną prędkość, co oznacza, że na przykład na popularnej trasie z Holyhead w Walii do Dublina w Irlandii promy pływają o 20 minut dłużej niż dotąd. Również statki handlowe wielkiego brytyjskiego armatora Maersk Line zredukowały prędkość ze średniej 24 węzłów do 20, co zmniejszyło zużycie ropy aż o 40 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.