Facebook Google+ Twitter

W Wierchomli nie sposób się nudzić

W cyklu „Pokaż to, co w Polsce najlepsze” postanowiłem opisać niewielką Wierchomlę, położoną w masywie Beskidu Sądeckiego. Wieś znana jest głównie dzięki stacji narciarskiej, jednak także w lecie nie sposób się tam nudzić

Widok z kolejki krzesełkowej / Fot. Paweł KiliańskiDojazd:
Samochód: Jadąc z Krakowa udajemy się drogą nr 4 w kierunku Rzeszowa. Po przejechaniu ok. 25 km dojeżdżamy do Brzeska, tam skręcamy na drogę nr 75 i jedziemy nią ok. 40km aż do Nowego Sącza. Będąc już w centrum miasta należy skręcić na drogę nr 87 i kierować się na Muszynę. Po przejechaniu ok. 35 km dojedziemy do wsi Wierchomla Mała, mijając między innym Piwniczną Zdrój.

Pociąg: Do Wiechomli można dojechać także pociągiem. W zależności od pory dnia, podróż z Krakowa trwa średnio ok. czterech godzin.

Co ma w sobie Wierchomla?


Wierchomla jest niewielką wsią położoną w masywie Beskidu Sądeckiego. Zimową atrakcją turystyczną jest kompleks narciarski „Wierchomla- Dwie Doliny”, który do dyspozycji narciarzy oddaje m. in dwa wyciągi krzesełkowe czteroosobowe, czynne także latem (15 zł wjazd i zjazd). Dla pieszych turystów są przygotowane szlaki górskie, z których przy dobrej widoczności można podziwiać Tatry.

Tego lata w Wierchomli organizowanych jest kilka sportowych imprez. Jedną z najbardziej prestiżowych będą zawody rowerowe o Puchar Wierchomli oraz Puchar Polski, które zostaną zorganizowane już 1 i 2 sierpnia, czyli za niecałe dwa tygodnie. Rowerzyści mogą także skorzystać z kolejki krzesełkowej i wjechać z rowerami na szczyt (cena 45 zł) i następnie pojeździć po łagodnym grzbiecie. Biegacze górscy również znajdą coś dla siebie. W najbliższy weekend (25 lipca) odbędzie się impreza z cyklu „Salomon Trail Running”. Dla uczestników biegu będą przygotowane dwie trasy: 10 km oraz 18km.

Inne atrakcjami górskiego kurortu: park linowy zwany ”małpim gajem”, jazda na quadach, paintball, Spa oraz basen.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Są w Polsce miejsca, o których niewiele osób ma jakiekolwiek pojęcie, a które bez wątpienia warte są odwiedzin.
Tak i ja - teraz już wiem. : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.