Facebook Google+ Twitter

W więzieniu czuł się przygnębiony - resztę kary odsiedzi w domu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-03 22:47

"Depresja gangstera" to nie filmowa fikcja, lecz rzeczywistość. Przynajmniej we Włoszech, gdzie pewien mafioso odsiadywać będzie karę więzienia w domu, ponieważ za kratkami czuł się wyjątkowo przygnębiony.

52-letni boss Giacomo Maurizio Ieni z Katanii na Sycylii rozpłakał się niedawno w sądzie, mówiąc, że dłużej nie zniesie pobytu w więzieniu. Warunki panujące w zakładzie karnym przyprawiają go o depresję. Obrońca bossa wystąpił więc o areszt domowy dla swego klienta i ku powszechnemu
zaskoczeniu uzyskał na to zgodę miejscowego sądu. Uznał on, że domowa atmosfera i obecność najbliższych na pewno dobrze wpłyną na stan mafiosa.

Prokuratura w Katanii wyraziła zaskoczenie tą decyzją, ponieważ chodzi o wyjątkowo groźnego przestępcę. O skandalu mówi przewodniczący parlamentarnej komisji do walki z mafią Carlo Vizzini, którego zdaniem naruszona została wiarygodność wymiaru sprawiedliwości. Pyta on również polemicznie, jakie lekarstwo sąd w Katanii zaproponuje rodzinom ofiar mafii, cierpiącym na prawdziwą depresję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No tak - dzięki "chorobom",ktore - paradoksalnie - wybitnie poprawiaja samopoczucie lekarzy i adwokatów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.