Facebook Google+ Twitter

W wigilię kolejnej rocznicy Powstania Warszawskiego na Woli

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-07-23 21:52

Zanim 1 sierpnia zawyją syreny, mieszkańcy odwiedzają największą powstańczą nekropolię na Woli. Przewodnicy pokazują wycieczkom mogiły harcerzy na Powązkach, nie wspominając o miejscu, gdzie ofiary upamiętnia monument Polegli - Niepokonani.

1 z 18 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Parafrazując, "prosto do nieba dwójkami szli..." W jednej powstańczej mogile mieści się często wiele bezimiennych ciał ofiar patriotycznego zrywu mieszkańców Warszawy. Fot. Zbigniew W. Kowalewski.
Parafrazując, "prosto do nieba dwójkami szli..." W jednej powstańczej mogile mieści się często wiele bezimiennych ciał ofiar patriotycznego zrywu mieszkańców Warszawy. Fot. Zbigniew W. Kowalewski.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.07.2012 21:38

@ Panowie f & Wiesław Tuszyński - zgodzicie się chyba, że spór o sens tego zrywu jest bezprzedmiotowy i akademicki. Nie rozstrzygnięto go do tej pory i nie zanosi się na to, że jakiś autorytet moralny wygłosi odpowiednią wykładnię odnośnie słuszności albo bezsensu takiej walki. Ja już wielokrotnie pisałem, że Powstanie Warszawskie było potrzebne tym, którzy w nim uczestniczyli. Oni nie mieli najmniejszych wątpliwości. Każdy inny ma prawo je mieć, ale proszę o zachowanie odpowiedniej powago w sporze. Proszę o ciszę nad trumnami poległych bohaterów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 30.07.2012 21:15

@ Wiesław Tuszyński -mecze to ty sobie możesz rozgrywać z Donaldem i jego sługusem Zdradkiem(pasujecie do siebie) ,a Powstanie zostaw chłopie w spokoju, to nie twoja liga .

Komentarz został ukrytyrozwiń

To był kolejny przegrany mecz spalone nadzieje zdradzone ideały opuszczone miejsce i ludzie refleksja nad tym do dzisiaj trwa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna, choć bardzo smutna galeria. O Powstaniu Warszawskim w mojej rodzinie zawsze się wspomina, choć nikt z nas Warszawiakiem nie był... i nie jest. Dlaczego tak się dzieje - napisałam u siebie: link

Składam hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego!

U mnie Redakcja także w "Powstaniu Warszawskim" zmieniła litery na małe. Jak to tak? Jak sięgnę pamięcią zawsze pisało się z dużych liter.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.07.2012 20:44

W takim razie mam gorącą prośbę do Pana czy Pani z redakcji, która zmniejszyła litery o przywrócenie Powstania Warszawskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 29.07.2012 17:12

@ Zbigniew Kowalewski - Powstanie Warszawskie pisało się z wielkiej litery i nadal się będzie pisało wielką literą. Nie przeszkodzi temu nawet zdradek spraw zagranicznych ,który obwinia Powstańców o straty ludzkie i materialne( Q..mać filozof).

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obserwator
  • Obserwator
  • 25.07.2012 08:56

Rzeczywiście, te liczby i fakty robią wrażenie. Po tylu latach na Zachodzie jednak mylą Powstanie Warszawskie z równie tragicznym powstaniem w Getcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obserwator
  • Obserwator
  • 25.07.2012 00:57

Ciekawe to zdjęcie z prześwitujacym zza drzew słońcem