Facebook Google+ Twitter

W Wiśle kłopoty przed wielkimi derbami

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-10-25 09:59

Już w sobotę, w ramach 12 kolejki piłkarskiej ekstraklasy, wielkie derby podwawelskiego grodu, a w ekipie z ulicy Reymonta nie wszyscy zawodnicy kadry pierwszego zespołu mogą trenować.

Wczoraj w zajęciach nie brali udziału Jakub Błaszczykowski, Mauro Cantoro, Paweł Kryszałowicz i Marek Penksa. Wszyscy mają kłopoty zdrowotne. Błaszczykowski, Kryszałowicz i Penksa m.in. po niedzielnym boju na lubińskiej ziemi. Z kolei Argentyńczyk nadal kuruje swój staw kolanowy.

Nic więc dziwnego, że niejako dyżurnym pytaniem jest: czy Cantoro zagra w derbach? Cóż, gdyby mecz miał się odbyć Czy Cantoro zagra w derbach / fot. Jacek Kozioł dziś, to pomocnik raczej byłby tylko kibicem. Ale do soboty jest szansa, że sztab medyczny przywróci Argentyńczyka "do stanu używalności". Tym bardziej, że za kartki nie zagra Radosław Sobolewski. Gdyby więc zabrakło także Cantoro, to wiślacy mieliby olbrzymi "zgryz", jeżeli chodzi o obsadę linii pomocy.

Generalnie jednak w wiślackim obozie nie wyczuwa się jeszcze podekscytowania sobotnimi derbami.
Oczywiście żyjemy już tym meczem, ale podchodzimy do niego spokojnie. Mamy przecież swoje kłopoty. Ale też nie są one takie, żeby wywoływać niespokojne sny - powiedział trener Dragomir Okuka. Natomiast nawet w wypadku pozytywnego rozstrzygnięcia sobotnich derbów, serbski szkoleniowiec może nie mieć spokojnej niedzieli. Albowiem wtedy swój mecz z Lyonem rozegra najbliższy rywal krakowian w Pucharze UEFA, Nancy.
- Nie wykluczam, że wybiorę się zobaczyć ten mecz. Ale dziś nie jest to jeszcze przesądzone. Generalnie jednak na razie liczy się mecz z Cracovią. O Nancy zaczniemy myśleć po derbach. Wiadomo przecież jak prestiżowe są to konfrontacje - kończy Dragomir Okuka.
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.