Facebook Google+ Twitter

W Wiśle, Szczyrku, Makowie już tańczy cały świat

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-07-31 08:44

Trombity inaugurujące zabawę, korowody na ulicach miast i koncertów na estradach, targi twórczości ludowej, jarmarki wszelkich różności, to część atrakcji trwającego od soboty 43. Tygodnia Kultury Beskidzkiej...

Tysiące ludzi oglądały występy nawet stojąc kilka godzin podczas wieczornych koncertów. A było co oglądać. Dominujący podczas imprezy folklor polski mieszał się z bardziej, a nawet bardzo egzotycznymi tańcami, pieśniami i obrzędami z Francji, Czech, Słowacji, Węgier, Walii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Turcji, Rumunii, Meksyku, Tajlandii, Grecji.
W Żywcu trombity zespołu Ziemia Żywiecka obwieściły rozpoczęcie 43. Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Tomasz Wolff
Zabawa potrwa do niedzieli. Odbywa się na pięciu estradach w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim i Oświęcimiu. Dziś w żywieckim amfiteatrze Pod Grojcem (o godz. 18.00) oraz na małej estradzie między zamkami (o godz. 10.00) rozpocznie się pierwsza konkursowa część TKB, 37. Festiwal Folkloru Górali Polskich. 21 autentycznych zespołów góralskich oraz kapel, grup śpiewaczych, solistów i mistrzów z uczniami ubiegało się będzie o Złote, Srebrny i Brązowe Żywieckie Serca. Festiwal potrwa do 3 sierpnia.

W środę w Wiśle rozpocznie się druga konkursowa impreza TKB, Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne, gdy to w ciągu trzech dni zobaczyć można będzie popisy 16 zespołów zagranicznych i 2 polskich. Impreza odbywa się pod patronatem Dziennika Zachodniego.

Wstęp na wszystkie występy TKB jest wolny.
Wanda Then - Dziennik Zachodni

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.