Facebook Google+ Twitter

W Wiśle zaszaleli emeryci. Policyjni...

Współautorzy: Barbara Podgórska

Średnia wieku: lat ...dziesiąt z okładem. Za to na parkiecie niczym rozbrykane źrebaki. Niektórzy odrzucali w kąt kule, by poszaleć z rytmie „Staruszek świat” albo piosenki o Gondolu Jerzym znad Wisły.

I trala lka / Fot. Adam K. PodgórskiJesień na jesieni życia może być piękna. Bo emeryt, też człowiek... W wyjazdowym, składkowym spotkaniu w Wiśle uczestniczyli członkowie Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Katowicach. To największy wojewódzki oddział ogólnopolskiej organizacji pozarządowej, skupiający ponad 1200 członków, byłych policjantów i milicjantów ze Śląska.

W części roboczej spotkania załatwiono kilka ważnych spraw. Na początku
Krzysztof Kisielewski odczytał listę osób, które odeszły z emeryckiego grona na zawsze. Ich pamięć uczczono minutą ciszy.

Odznaczany Piotr Stypa / Fot. Eugeniusz ZabłockiPrezydium / Fot. Eugeniusz Zabłocki
Następnie odznaką „Za wybitne osiągnięcia dla Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych”, przyznaną przez zarząd główny SEiRP, udekorowano Jerzego Brudnickiego, Zdzisława Harasia, Józefa Hejczyka, Krystynę Kowalik, Edwarda Krzysztofika, Edmunda Kanclerza, Piotra Stypę, Stanisława Włodarczyka, Michała Ziubrzyckiego (pośmiertnie). Aktu dekoracji dokonali: Henryk Borowiński - I wiceprezes zarządu głównego, Józef Krasucki, prezes zarządu wojewódzkiego i Ewa Stec, sekretarz zarządu wojewódzkiego.

Odznaki ZW / Fot. Eugeniusz ZabłockiOdznaczeni / Fot. Eugeniusz ZabłockiOdznaki Honorowe „Za Zasługi dla Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Katowicach” przypadły z kolei wszystkim prezesom miejskich i powiatowych kół terenowych.
Ewa Stec zaprezentowała zebranym trzytomową, albumową kronikę organizacji, opracowaną przez nią własnoręcznie z okazji zbliżającej się 20. rocznicy powołania organizacji. Kronika zawiera szczegółowe wiadomości i zdjęcia dotyczące zdarzeń w latach 2006-2009 i jest znakomitą pamiątką dokonań śląskiego ruchu emerytów i rencistów policyjnych. Kawał rzetelnej roboty.

Zwiedzano także przepiękną Wisłę, roziskrzoną wrześniowym słońcem. Co bardziej odważni zaliczyli mniej trudne odcinki górskich szlaków. A od wieczora bawiono się prawie do rana, wspominając cudowne czasy, kiedy to było się pięknym i młodym, bo teraz tylko uroda została.
Basia i Jurek / Fot. Adam K. PodgórskiKrysia i Zdzisław / Fot. Adam K. PodgórskiPaństwo Stypowie / Fot. Adam K. Podgórski

Było i „rym, cim, cim”, i „trala, la”, i „a teraz idziemy na jednego”. Zdrowie i humory dopisywały. Zatem do następnej jesieni, do następnego spotkania!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Oczywiście: "zdrowy inaczej"!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Droga Ewo! Zataćzyłem dwa kawałki z wsóautorką tej relacji i przez dwa dni bolala mnie noga. Emeryt to taki czlowiek, ktry jest zdowy inaczej. Pyrsk - adam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Emeryt policyjny też człowiek i trochę rozrywki mu się należy. Przypuszczam, że i autor artykuł ubawiła się na tej imprezie po same pachy. Ja też bym sobie nie żałowała, A co!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.