Facebook Google+ Twitter

W województwie śląskim rusza program „Razem Sprawniej”

Program zainaugurowała konferencja w Katowicach, w budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Wzięło w niej udział ok. 150 gości, w większości pracodawcy lub ich przedstawiciele.

 / Fot. fot. Sebastian BrudysJego głównym celem jest aktywizacja osób niepełnosprawnych na rynku pracy oraz promowanie wśród pracodawców zatrudniania osób z dysfunkcjami. Pomysłodawcą i głównym realizatorem programu jest Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, przy wsparciu środkami z Europejskiego Funduszu Społecznego. Jest gorąco popierany między innymi przez Marka Plurę, niepełnosprawnego posła ze śląska.

Projekt, którego realizacja przewidziana jest na okres 2 lat, ma za zadanie wzrost świadomości i wiedzy na temat możliwości wsparcie i korzyści z zatrudniania osób niepełnosprawnych. Powinien również zwiększyć dostęp do informacji o aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych oraz zintegrować środowiska niepełnosprawnych i pracodawców.

Na potrzeby programu przewidziane jest otwarcie specjalnego portalu internetowego, gdzie znaleźć będzie można wszelkie informacje odnośnie zatrudniania osób niepełnosprawnych na otwartym rynku, jak i w Zakładach Pracy Chronionej i Zakładach Aktywności Zawodowej. Strona ruszy na przełomie roku. W ramach portalu prowadzona będzie „giełda pracy”, umożliwiająca nawiązanie kontaktów pomiędzy pracodawcami i niepełnosprawnymi. Przewiduje się również stworzenie otwartego forum wymiany informacji. W telewizji, radiu i prasie prowadzona będzie kampania informacyjna. Opublikowany zostanie „podręcznik dobrych praktyk”. W miarę potrzeb organizowane będą również kolejne konferencje.

Na otwierającej spotkania konferencji położono nacisk na informację o alternatywnych formach zatrudniania, w tym elastyczny czas pracy oraz telepracę. Te rodzaje pracy są często korzystniejsze od tradycyjnych form, zarówno dla zatrudnianych, jak i pracodawców.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.