Facebook Google+ Twitter

W Wojnowicach powstaje nowy plac zabaw

W Wojnowicach przy szkole powstaje nowy plac zabaw. Dzięki programowi ,,Radosna Szkoła” gminy z pewnością ubiegały się o dofinansowanie budowy placów zabaw dla dzieci. Ważne jest zdążyć przed ostatecznym terminem.

Podobnie jak w przypadku zakupu pomocy dydaktycznych, ostatecznym terminem wydatkowania i rozliczenia otrzymanych w ramach programu środków jest 31 grudnia roku, w którym zostało przyznane wsparcie finansowe.

Dotacja w wysokości 50 proc. kosztów, wzbudziła zainteresowanie gmin. Są jednak do spełnienia pewne warunki. Czy gminom uda się zdobyć matę w odpowiednim kolorze? Niektóre gminy zamawiają maty za granicą. Czy zdążą? Zgodne z rozporządzeniem „plac zabaw w strefie do zabaw i ćwiczeń ruchowych (pomarańczowej) powinien być wyłożony nawierzchnią bezpieczną piankową lub gumową, natomiast w strefie komunikacyjnej (niebieskiej) nawierzchnią typu tartan lub inną syntetyczną.

Zgodnie z zaleceniami MEN, wskazana jest nawierzchnia koloru pomarańczowego i niebieskiego. Bardzo ważne jest podłoże pod drabinkami – niektóre gminy nie przestrzegają tego wymogu. Piasek i żwir jest niedopuszczalny na terenie placu zabaw. Nawierzchnia musi być bezpieczna, piankowa lub gumowa.

Najpóźniej do końca października powinny być ukończone prace związane z utworzeniem lub modernizacją szkolnego placu zabaw. Wskazane jest umieszczenie widocznej tablicy zawierającej regulamin określający zasady i warunki korzystania z placu. Dzieci czekają z niecierpliwością
na bezpieczny plac zabaw, zwłaszcza te mieszkające w małych miejscowościach, gdzie placu zabaw z prawdziwego zdarzenia nie było. Jaki on będzie czas pokaże.

Galeria

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Już kończy pracę firma z Wrocławia.Stawiają w całej Polsce powiedział znajomy z Trzebnicy.Do końca tygodnia będzie gotowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pod tym względem widać postęp wszędzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Justyno, kiedy już będziecie mieli plac zabaw przy szkole, to dzieci nie będą chciały wracać do domu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.