Facebook Google+ Twitter

W wolnej elekcji na księcia wybrali... homoseksualistę

Działacze największego polskiego państwa wirtualnego, Księstwa Sarmacji, wybrali w drodze wolnej elekcji nowego księcia. Co ciekawe, nowy monarcha w "realu" jest... znanym, gejowskim działaczem.

Wirtualne państwa, nazywane również mikronacjami lub v-państwami, to społeczności symulujące procesy państwa w warunkach wirtualnych - najczęściej w internecie. Od prawdziwych krajów odróżnia je brak rzeczywistego terytorium oraz dobrowolny charakter - każdy internauta może zostać mieszkańcem tegóż i w każdej chwili z dalszej działalności zrezygnować. Obywatele mogą wcielać się w artystów, polityków, wojskowych czy biznesmenów. Mają własne władze i prawo.

"Jest to niewątpliwie człowiek bardzo inteligentny, znakomicie przygotowany do zasiadania na sarmackim tronie, doskonale Sarmację znający" - mówił o księciu Michale Feliksie były minister kultury, Piotr Kościński, w świecie rzeczywistym cieszący się opinią szanowanego dziennikarza jednego z największych polskich dzienników, "Rzeczpospolitej".

"[Elekcja]Przebiegała dość spokojnie, choć oczywiście końcówka była nieoczekiwana. Michał Feliks wydał się mi osobą, która zapewni zmianę - a zmiana była konieczna. I dziś widzę, że miałem rację" - relacjonował Kościński.

Książę Michał Feliks rozpoczął przygodę z wirtualnymi państwami jesienią 2002 roku w Wolnym Klubie Rzeczpospolitej Polskiej. Dał się poznać z prowadzenia burzliwych debat politycznych z innymi użytkownikami. Mieszkańcem Księstwa Sarmacji stał się 12 grudnia 2002 roku, do chwili wyboru na Księcia nosił tytuł arystokratyczny diuka. Uhonorowany m.in. Orderem Wolności - Krzyżem Brązowym III Klasy, Krzyżem Zasługi z Liliami I stopnia, Medalem Ofiarodawców Sarmacji oraz Medalem Prawdy.

"Z wolną elekcją wiążą się, niestety, nie tylko przyjemne niespodzianki, ale i trudne wyzwania połączone z niemiłymi konsekwencjami"- oświadczył nowowybrany monarcha w mowie tronowej - "pragnę z całego serca podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie w czasie wolnej elekcji".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.