Facebook Google+ Twitter

W wypadku autobusu w Świdnicy rannych zostało 35 osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-27 11:05

W Świdnicy na Dolnym Śląsku autokar przewożący dzieci uderzył w wiadukt. 35 osób jest rannych, w tym trzy ciężko. Jeden dorosły wypadł z autokaru na jezdnię.

 / Fot. Polska Gazeta WrocławskaDo wypadku doszło, gdy pojazd z 49 osobami, w większości uczniami z okolicznych powiatów, wjechał pod wiadukt niższy niż wysokość autokaru.

Dzieci i opiekunowie zostali przewiezieni do szpitala "Latawiec" w Świdnicy. Obrażenia to przede wszystkim złamania, urazy głowy, większość poszkodowanych musi być poddana badaniu tomograficznemu. Rozważa się przewiezienie najciężej rannych do szpitali we Wrocławiu. Dyrektor szpitala w Świdnicy poinformował, że większość poszkodowanych w wypadku autokaru jest na obserwacji. Jacek Domejko powiedział również TVP Info, że część z najciężej poszkodowanych została poddana zabiegom medycznym.
 / Fot. Polska Gazeta Wrocławska
Nie wiadomo na razie, dlaczego doszło do wypadku. Wiadukt, który jest niedostosowany do przejazdu wysokich pojazdów, jest bardzo dobrze oznakowany. Nie ma także problemów z pogodą. Kierowca, który siedział na dole pojazdu nie odniósł żadnych obrażeń jest w szoku i w tej chwili nie jest w stanie wyjaśnić, dlaczego wjechał pod wiadukt.

Na miejscu wypadku nie ma śladów hamowania. Jak twierdzą ci, którzy byli w autokarze, pojazd jechał z prędkością 50-60 kilometrów na godzinę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 27.03.2009 19:14

Z tego co się zorientowałem to poza znakiem na samym wiadukcie nie było innego oznakowania więc oczywiście oprócz winy kierowcy trzeba również poważnie rozważyć współwinę zarządcy drogi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Generalnie, można przyjąć, że kierowca autokaru zniknął lub zniknie na dniach z powierzchni tego świata, zamknięty w jakiejś ciemnej, mrocznej, wilgotnej celi...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.03.2009 17:47

Takie małe pytanie co do jednego szczegółu a mianowicie zagwarantowanego w arcie bardzo dobrego oznakowania to kto to może udokumentować bo ja mam wręcz przeciwne informacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.