Facebook Google+ Twitter

W Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Warszawie fałszowano indeksy?

Prokuratura zbada, czy sprawa rzeczywiście miała miejsce. Władze warszawskiej instytucji oskarżają część profesorów, zaś studenci i wykładowcy coraz częściej opuszczają uczelnię.

 / Fot. GP, GNU, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Indeks_studencki.jpg&filetimestamp=20080129045123Życie Warszawy informuje, że w piątek sprawa trafiła do prokuratury. Wniosek złożył prezydent Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej, Jarosław Gerard Podolski. Jego zdaniem od połowy lutego część grona profesorskiego brała udział w "fabrykowaniu dokumentacji". Egzaminy były zaliczane w innym terminie niż ten, który został wpisany w indeksie.

Prokuratura na razie decyduje, czy materiałem w sprawie będą indeksy (około 250), czy jedynie ich kopie potwierdzone u notariusza.

Dla samych studentów jest to sprawa bardzo istotna. Zależy im na czasie - jak najszybciej chcą odebrać dokumenty i znaleźć inną uczelnię. A sama instytucja im tego nie ułatwia, według byłego dziekana - prof. Marka Kucharskiego, procedury celowo są odwlekane. Większość z żaków ocenia działalność wyższej szkoły jako naganną. Zdarzało się, że zajęcia odbywały się w zatłoczonych salach, studenci siedzieli na podłodze, nie mieli pewności, z kim będą prowadzone zajęcia w następnym semestrze.

W listopadzie wielu wykładowców zadeklarowało chęć odejścia z uczelni. Prof. Kucharski zaznacza, że uczelnia ma wobec nich kilkunastotysięczne zaległości finansowe. Stwierdza ponadto, że nikt nie fałszował indeksów, studenci zdawali egzaminy w sesji zerowej, dlatego w arkuszach ocen jeszcze przed sesją były wpisane daty egzaminów. Egzaminatorzy wpisali do nich tylko oceny.

Prezydent Podolski dementuje opinię Kucharskiego. Twierdzi, że pensje wypłacane są na czas, winę ponoszą niektórzy pracownicy, którzy celowo zawyżali liczbę godzin i wykładów. Podkreśla, że należałoby to dokładnie wyliczyć.

Podolski zaznacza, że profesorowie, którzy nagminnie zaniedbywali obowiązki, zostali dyscyplinarnie zwolnieni. Ponad miesiąc temu grono około 200 z 250 słuchaczy kierunku bezpieczeństwo narodowe zdecydowało się opuścić uczelnię.

Grupa studentów i pracowników instytucji zamierza przejść do warszawskiego wydziału Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania.

zyciewarszawy.pl / Fot. GP, GNU, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Indeks_studencki.jpg&filetimestamp=20080129045123

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.