Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25266 miejsce

W Żaganiu hip-hopowcy uczą młodych tańczyć

Nie od dziś wiadomo, że taniec i muzyka łagodzą obyczaje oraz pozytywnie wpływają na rozwój człowieka. Zapewne nikomu jednak z taką łagodnością nie kojarzyła się nigdy muzyka hip-hop, która wizerunek ma przecież o wiele bardziej drapieżny..

 / Fot. Konrad KniatNic jednak bardziej mylnego. Na niesłuszność tej tezy najlepszy dowód znajdziemy w Żaganiu, gdzie w ostatnią środę, czwartek i piątek odbyły się całkowicie bezpłatne warsztaty tańca. Zorganizowane spontanicznie, bez żadnej reklamy czy informacji w lokalnych mediach przyciągnęły młodzież, wykorzystując w zasadzie tylko internet. Wystarczyło, że informacja o warsztatach pojawiła się na popularnym regionalnym blogu Żagań24, prowadzonym na Facebook'u przez 27-latka Tomasza Kwarcińskiego i wiadomość o wydarzeniu rozniosła się jak błyskawica.

 / Fot. Konrad KniatW ciągu 3-dniowego cyklu młodzi adepci b-boyingu poznali zarys historii tańca w Polsce i na świecie, nauczyli się podstawowych zasad break fance z ewolucją podstaw na czele oraz przygotowali się fizyczne do wykonywania takich zaawansowanych tanecznych ewolucji, jak "power moves", "freezes" i "blow up's". Nudy zatem na pewno nie było. Warto dodać, że warsztaty wspierała firma StayTrue, która także ufundowało 4 koszulki dla najaktywniejszych uczestników.

Mimo kapryśnej pogody warsztaty cieszyły się dużą popularnością. Pokazuje to, że także w wielu mniejszych miastach występuje narastająca chęć takiej właśnie tanecznej aktywności.


 / Fot. Konrad KniatOprócz niewątpliwej mody na taniec, do popularności warsztatów przyczyniła się także osoba ich głównego organizatora i trenera - Dawida "Gumy" Stąpla. Jest to postać znana w środowisku hip-hopu. Wymienić wszystkie jego tytuły i nagrody to zadanie wręcz karkołomne, którego autor niniejszego tekstu nawet się nie podejmuje. Dość napisać, że razem z grupą Non Toper Mielonka wygrał największy polski turniej break dance "Dzień Prawdy" oraz zajął 1 miejsce na prestiżowym "Battle Of The Year PL". Zdobył również 3 miejsce na międzynarodowym konkursie "Battle Of The Year Easter Europe".

Mimo tylu sukcesów "Guma" jednak znany jest szerokiej publiczności przede wszystkim z występu jako półfinalista programu "Mam Talent". Razem z grupą Funky Masons wprowadził nim w zachwyt zarówno jury jak i całą publiczność. Agnieszce Chylińskiej Dawid przypadł do gustu do tego stopnia, że koniecznie chciała nawet poznać jego nazwisko. Tancerz nie stracił jednak wtedy rezonu odpowiadając ciekawskiej piosenkarce, że nazywa się Guma... Gumowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Guma
  • Guma
  • 01.08.2011 12:43

http://www.facebook.com/Zagan24 - link do bloga Żagań24

Komentarz został ukrytyrozwiń
Guma
  • Guma
  • 01.08.2011 12:42

zapraszamy na nasz profil na facebooku http://www.facebook.com/pages/Stay-True/143271129032858
a także do odwiedzenia stron www.staytrue.pl oraz www.gumundo.pl gdzie będą się pojawiać informacje o zbliżających się wydarzeniach.
Serdecznie dziękuję także Tomkowi za patronat i zachęcam do kliknięcia lubie to na profilu jego bloga. Codziennie nowe wiadomości o tym co w Żaganiu i okolicach się dzieje i będzie działo.
Dzięki Waszemu wsparciu uda nam się napewno dużo fajnych rzeczy zorganizować:)
yo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.