Facebook Google+ Twitter

W Zambrowie pokazują złodziei w centrum miasta, na telebimie

W Zambrowie w województwie podlaskim, można oglądać złodziei sklepowych na telebimie. Film pokazuje właściciel sklepów. Chcee w ten sposób zapoczątkować społeczną kampanię przeciw złodziejom.

W centrum Zambrowa, małego miasta powiatowego w województwie podlaskim, na nowopowstałym budynku hotelowo-handlowym jest umieszczony duży ekran, na którym przejeżdzajacy jak i przechodzący mogą zobaczyć reklamujące się firmy. Nie byłoby w tym nic wyjatkowego, w końcu taki telebim po to jest, aby emitować reklamy. Co innego jednak przykuwa uwagę i budzi ciekawość ogladających.

Jest to kadr pokazujący autentyczną sytuację z kradzieży w jednym z zambrowskich supermarketów. Na tym filmie widoczna jest sylwetka i twarz złapanego na gorącym uczynku mężczyzny. W tak małym mieście nietrudno jest rozpoznać, kto jest tym złodziejaszkiem.

To nie pierwsza tak kontrowersyjna metoda walki ze złodziejstwem właściciela najpopularniejszych sklepów w Zambrowie. Kilka lat temu zamontował on klatkę przy sklepie, w której złapany na kradzieży delikwent oczekiwał na przyjazd policji.

Właściciel sklepu uważa, że taka forma reakcji na złodziejstwo, przyczyni się do mniejszej ilości tego typu wykroczeń. Zapowiada też, że zacznie pokazywać wszystkie nagrywane filmy z kamer umieszczonych w swoich sklepach, na których widać moment kradzieży, oczywiście z widocznym wizerunkiem złodzieja.

Zachęca innych właścicieli sklepów w Zambrowie do emitowania tego typu nagrań na jego telebimie. Twierdzi, że w ten sposób wyzwoli temat rozmów, chociażby w rodzinach, a piętnowanie złodziejstwa w ten sposób odstraszy potencjalnych chętnych sięgania "po nie swoje".

Taka kampania, według właściciela marketu, nie powinna być indywidualna, powinna stać się bardziej ruchem społecznym w zwalczaniu złodziejstwa w sklepach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Krzysztof P.
  • Krzysztof P.
  • 28.08.2011 17:41

Nie jestem pewien czy to jest zgodne z prawem. Gdy ktoś popełni przestępstwo, to media podają tylko literkę jego nazwiska a wizerunek jest zamazywany (niestety). Nie wiem czy osoba pokazywana na telebimie nie zaskarży właściciela sklepu i... czy przypadkiem nie wygra, niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

złodziei karać nie usprawiedliwiać .

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i bardzo dobrze - jak ktoś się zachowuje przyzwoicie to nie musi się niczego obawiać, a jak ktoś kradnie, to jest to jego problem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.