Facebook Google+ Twitter

W Zamościu z nieba będą spadać wiersze Leśmiana

Spadające z nieba wiersze Bolesława Leśmiana. Ten "cudaczny" widok czeka w sobotę zamościan i przyjezdnych na otwarciu "Leśmianowskiej Ulicy Poetyckiej". Dwudniowa impreza organizowana przez Zamojski Dom Kultury zaskoczy jeszcze nie jednym.

Bolesław Leśmian mieszkał w Zamościu przez 13 lat. Według większości bibliografów był to dla niego czas traumatyczny, a sama perła renesansu jawiła się mu jako (delikatnie mówiąc) miejsce feralne. Tu też prawdopodobnie powstawały utwory do jednego z jego najmroczniejszych dzieł - zbioru wierszy "Napój cienisty". Jeśli więc gdzieś duch Leśmiana straszy, to na pewno w Zamościu - powiadają złośliwi.

Mimo to organizatorzy imprezy "Leśmianowska Ulica Poetycka", starają się tego ducha obłaskawić. Odprawiając już od trzech lat swoiste poetycko-literackie egzorcyzmy, przywołują za światów pamięć o tym genialnym poecie oraz czynią wszystko by szerzyć wrażliwość na słowo i znaczenie kryjące się pod nim. Może takiej właśnie wrażliwości zabrakło w Zamościu w czasach Leśmiana? Tym bardziej cieszą starania ludzi kultury z renesansowego miasta. Dokładny spis obrzędów i niespodzianek jakie przygotowano z okazji tejże imprezy znajdziecie pod adresem Zamojskiego Domu Kultury: Leśminowska Ulica Poetycka - Program.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetny pomysł z tymi wierszami spadającymi z nieba :)
gratulacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.